18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
S&Q Mart Riskleri En Aza İndiriyor
25 Şubat 2011 Cuma 12:49

S&Q Mart Riskleri En Aza İndiriyor

S&Q MART hizmet verdiği firmalara ve tedarikçilerine uyguladığı "kalite, iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve gıda güvenliği" denetimleri ile riskleri en aza indiriyor.

Türkiye"nin uluslararası pazarlarla bütünleşmesi sürecinde teknik uyum çalışmalarını desteklemek, Türk şirketlerinin ve toplumun gereksinimlerini karşılayacak bir ulusal teknoloji ve bilgi merkezi olmak hedefiyle kurulan S&Q Mart, tüm endüstriyel alanlarda kalite, çevre ve iş güvenliği konularında teknik denetim, gözetim, belgelendirme, laboratuar ve eğitim hizmetleri sunuyor.

Bağımsız ve tarafsız bir kuruluş olarak çalışan S&Q Mart, ürün, donanım ve tesislerin, tasarımından imalatına; saha montajından devreye alınmasına kadar olan süreçte, kalite, çevre ve iş güvenliği ile ilgili teknik gereksinimleri karşılama durumlarının kontrolünü, denetlenmesini ve belgelendirilmesini gerçekleştiriyor. Çalışmalarını uzman personeliyle Türk Akreditasyon Konseyi (TÜRKAK) ve AB Direktifi kapsamında Onaylanmış Kuruluş - Notified Body olarak yürüten S&Q Mart"ın, farklı sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşlara CE belgesi verme yetkisi bulunuyor.

İşverenlerin tedarikçileriyle olan ilişkilerinde kalite, iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve gıda güvenliği gibi konulardan kaynaklanabilecek risklerin etkin bir biçimde yönetilmesini kapsayan S&Q Mart Risk Yönetim Sistemi (RYS), alt işverenlerin performanslarının izlenerek doğabilecek sorunların önceden belirlenip önlem alınmasını sağlıyor.

İşverenler, müşteriler ve denetçiler S&Q Mart RYS"ye kendilerine özel bir kullanıcı adı ve şifre ile www.safesupplierfirst.com adlı web sitesi üzerinden ulaşarak istedikleri her an değerlendirme ölçütleri ve sonuçları hakkında bilgi edinebiliyor.

S&Q Mart RYS çerçevesinde Safe Supplier, Safe Care, Safe Catering gibi yönetim sistemlerini inceleyen birbirinden farklı hizmetler bulunuyor.

Farklı sektörlere hizmet vererek edindiği deneyimlerle Risk Yönetim Sistemi tekniklerini ve yazılımını geliştiren S&Q Mart, 2009 yılından bu yana 100"den fazla müşterisine S&Q Mart RYS ile etkili çözümler sunmaya devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları