15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Spora Işık Tutanlar Ödüllerini Aldı
05 Nisan 2012 Perşembe 21:59

Spora Işık Tutanlar Ödüllerini Aldı

Işık Okulları 100 Yıllık Okullar 10. Spor Şöleni’nde, Spora Işık Tutanlar ödülleri coşkulu bir törenle sahiplerini buldu

Işık Okulları Ayazağa Kampüsü’nde 4 Nisan’da yapılan ödül törenine Fenerbahçe Spor Kulübü Kaptanı Alex De Souza damgasını vurdu.

Öğrencilerin oylarıyla Yılın Futbolcusu seçilen Alex De Souza, Işıklı öğrenciler tarafından sevgi gösterileri ve tezahüratları ile karşılandı. Alex, törende yaptığı konuşmada geçen Ağustos ayında gerçekleştirilen Plevne Koşusu’nda rakibi karşısında gösterdiği fair play örneğiyle bu yıl Spora Işık Tutanlar Fair Play Ödülü’nü alan Jokey Erhan Yavuz’u örnek göstererek, ‘’şu an futbolda en çok ihtiyacımız olan şey buna benzer hareketler ve yaklaşımlar’’ dedi.

Spora Işık Tutanlar Ödülleri töreninde hem renkli hem de duygusal anlar yaşandı. Yılın Efsane Golcüler Ödülü’nü almak üzere törene katılan Feyyaz Uçar, Tanju Çolak, Ali Gültiken ve Hami Mandıralı törenin Alex ile birlikte büyük ilgi gören isimleri arasındaydı. Alex’in efsane golcülerle biraraya gelmesi Spora Işık Tutanlar Ödülleri Töreni’nde anlamlı bir tablo oluşturdu.

Bu yıl talihsiz bir kazada yaşamını yitiren Kayak Milli Takımı Sporcusu Aslı Nemutlu’nun anısını yaşatmak üzere verilen FMV 126. Yıl Özel Ödülü’nü alan Nemutlu ailesi törende izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

FMV Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Durgunoğlu, törende yaptığı konuşmada ‘’Feyziye Mektepleri Vakfı olarak spor etkinlikleriyle amacımız dostluktur, centilmenliktir, özgüvendir, kendi potansiyelini ortaya koymaktır. Her türlü dil, din, ırk, politik görüş ve benzerlerinin üzerinde yaşayabilmektir’’ dedi. Durgunoğlu, 100 Yıllık tarihe sahip 30 farklı okuldan gencin yarışacağı bu şölende gençlere ‘sporun kaybetmek veya kazanmak değil, insanın kendi kendisiyle yarışması olduğunu unutmamalarını’ hatırlattı.

FMV Eğitim Kurumları Genel Müdürü Erdoğan Bozdemir ise törende yaptığı konuşmada, Feyziye Mektepleri Vakfı’nın eğitim anlayışının sadece diploma vermekten ibaret olmadığını; eğitimin esas hedefinin spor, kültür sanat, bilim gibi alanlarda kendini geliştirmiş, önceliği iyi insan olma idealine sahip bireyler yetiştirmek olduğunu vurguladı. Bozdemir, sporun 126 yılık bir eğitim kurumu olarak FMV geleneklerinde ayrı ve çok önemli bir yeri olduğunu ifade etti.

FMV Işık Okulları’nın Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy yerleşkelerinin yanı sıra FMV Işık Okulları’nın danışmanlık desteğinde bulunduğu Fenerbahçe Koleji yerleşkesinde, öğrencilerin, velilerin ve akademik kadronun katkısıyla son 3 yıldır verilmekte olan Spora Işık Tutanlar Ödülleri bu yıl dünyada ve ülkemizde 2011 yılı boyunca spor gündemine yön veren ve gelişimine katkı sağlayan şu isimlere verildi:

Yılın Sporcusu: Gülsüm Tatar, (Boks, Dünya ve Avrupa Şampiyonu)
Yılın En İyi Futbolcusu, Alex De Souza Fenerbahçe Spor Kulübü)
Yılın Takımı, Vakıfbank Türk Telekom Kadın Takımı, (Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu, Dünya Kulüpler İkincisi)
Yılın Spor Adamı, Erol Ünal Karabıyık, (Voleybol Federasyonu Başkanı)
Yılın teknik Direktörü, Şahin Çatma, Yıldız Kız Voleybol Takımı Teknik Direktörü (Dünya Şampiyonu)
Dünyada Yılın Sporcusu, Lionel Messi (Barcelona Futbolcusu)
Yılın Spor Yazarı, Hıncal Uluç,
Yılın Spor Programı, Maraton, Şansal Büyüka(Lig TV)
Yılın Genç yetenek Ödülü, Hazal Sarıkaya, (Yüzme)
126. Yıl Özel Ödülü, Yıldız Kız Voleybol Takımı (Takım bazında Dünya Şampiyonu)
   Aslı Nemutlu (Kayak Milli Takım Merhume Sporcusu)
Hizmet Ödülü, Fatih Terim (Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü)
Hayat Boyu Başarı Ödülü, Naim Süleymanoğlu (Halter, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu)
Başarı Ödülü, Abdullah Avcı, (A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü)
Onur Ödülü, Sinan Erdem, (Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Merhum Başkanı)
Fair Play Ödülü, Erhan Yavuz (Jokey)
Efsane Golcüler Ödülü,  Feyyaz Uçar
       Aykut Kocaman
       Tanju Çolak
       Ali Gültiken
       Rıdvan Dilmen
       Hami Mandıralı
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları