25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sosyal Medya Zirvesi Trend Topic Oldu
27 Şubat 2012 Pazartesi 23:08

Sosyal Medya Zirvesi Trend Topic Oldu

Sabancı Üniversitesi MBA Kulübü Sosyal Medya Zirvesi'nde sektörünün lider kuruluşlarından temsilcileri ağırladı.

Sabancı Üniversitesi MBA Kulübü, 25 Şubat 2012 Cumartesi günü, Sabancı Üniversitesi’nin Tuzla’daki kampüsünde, çağımızın en önemli iletişim araçlarından sosyal medyanın ele alındığı Sosyal Medya Zirvesi'nin ikincisini düzenledi. Türkiye’nin en aktif öğrenci kulüplerinden Sabancı Üniversitesi MBA Kulübü’nün düzenlediği etkinlikte, iş dünyasının sosyal medya kullanımlarının ve işletmeler açısından sosyal medyanın öneminin öğrencilerle paylaşılması hedeflendi. Etkinliğe üniversite öğrencilerinin yanı sıra, şirketlerin sosyal medya departmanlarından ve sosyal medya ajanslarından 350 kişi katıldı. Etkinlik, twitter’da tred topic oldu.

Ulaşımdan iletişime, reklamdan bankacılığa kadar farklı sektörleri bir araya getiren etkinlikte;  şirketlerin sosyal medyayı nasıl kullandığı, reklam ajanslarının şirketlere hayallerini gerçekleştirmede nasıl yardımcı olduğu ve Türkiye’de sosyal medyanın durumu, sosyal medyanın işletmelerin iş planlarını hayata geçirmelerinde sağladığı faydalar, sosyal medyanın nelere gebe olduğu konuları ele alındı.

GncTrkcll’in Ana Sponsorluğu ve NTVMSNBC’nin Medya Sponsorluğu’nda gerçekleşen etkinlikte; Garanti Bankası İnteraktif İletişim ve Tasarım Ekibi Yöneticisi Aylin Daylan, THY Marka ve Dijital Reklam Müdürü Neşet Dereli, TickTockBoom Genel Koordinatörü Cem Çınlar, NTVMSNBC Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Yeşiltepe, Gnctrkcll Dijital İletişim Uzmanı Can Yıldızlı,ve41?29! Kurucusu ve Yöneticisi Alemşah Öztürk konuşmacı oldular.

Aylin Daylan konuşmasında, sosyal medyanın bankacılık sektöründeki kullanımına değinerek, Garanti Bankası’nın çalışmalarından örnekler sundu. Neşet Dereli de konuşmasında, THY’nin GloballyYours sloganından yola çıkarak geliştirdikleri SociallyYours sloganını ve sosyal medyada yürüttükleri çalışmaları anlattı. Cem Çınlar sosyal medya olgusunun yeni trendlerini karşılaştırmalı olarak anlattı.

Ahmet Yeşiltepe de web 2.0’ın ve sosyal medyanın gelişimi ile haberciliğin geldiği nokta hakkında bilgi verdi. Yeşiltepe, infografiklerin internet haberciliğindeki önemine de değindi. Yeşiltepe konuşmasından, doğru içerik sunmanın önemine değindi. Ahmet Yeşiltepe sosyal medya ile ilgili son olarak şunları söyledi: “Sosyal medya bir araç değil kullanıcılarınız ile iletişim yoludur; iyi ilişkiler kurmak ve marka bağlılığı zaman alır; bağlantı noktası olun, tepkisiz kalmayın, takip edin, aldığınızdan fazlasını sunun; her müşteri takipçiniz değildir, takipçilerinize kulak verin”.

Can Yıldızlı konuşmasında sosyal medya ile birlikte insanların birer medya haline geldiklerini dile getirdi. Sosyal medyada aktif üyelerin daha değerli veri kaynakları olduklarını söyleyen Yıldızlı, büyük ve küçük şirketlerin sosyal ağlarda aynı şartlarda var olduklarını vurguladı. Can Yaldızlı konuşmasında, şirketlerin değişen teknolojiye adapte olmalarının öneminden bahsederken, sosyal CRM’in zorlu bir adaptasyon süreci olduğunun da altını çizdi. Can Yıldızlı konuşmasında takipçilere doğru içeriği sunmanın önemine işaret etti. Can Yıldızlı konuşmasına son verirken “Aslında medyanın geleceğini konuşuyoruz, buna nasıl adapte olacağımızı düşünmeliyiz” dedi.

Zirvenin son konuşmacısı Alemşah Öztürk de sosyal medyayı ajans perspektifinden anlattı.  Pazarlamanın varolan her mecrayı kendi amaçları doğrultusunda kullanması gerekliliğine değinen Öztürk, markaların inovasyonun markaların imajını güçlendirdiğine vurgu yaptı. Kullanıcının her zaman yenilikleri markalardan daha hızlı kullanmaya başladığını söyleyen Öztürk, markaların en azından tüketicileri ile aynı hızda olmaları gerektiğini savundu. Sosyal medyanın, duygular, sosyoloji ve psikolojiden uzak olmadığını söyleyen Alemşah Öztürk, her markanın kendine uygun bir sosyal mecrada yer alması gerektiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları