22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sosyal Girişimcilik Yarışması Sonuçlandı
19 Ocak 2012 Perşembe 17:25

Sosyal Girişimcilik Yarışması Sonuçlandı

Sabancı Üniversitesi ve Momento iş birliğiyle düzenlenen Sosyal Girişimcilik Yarışması’nın şampiyon ekibi belirlendi.

Momento ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Sosyal Girişimcilik Yarışması’nın kazanan takımı 18 Ocak Çarşamba günü düzenlenen törenle açıklandı. Öğrencilerin sosyal yardım amaçlı Momento paketleri tasarlayıp iş planlarını hazırladıkları yarışmada heyecanlı bir maraton yaşandı. Tasarladıkları Momento paketi fikri hayata geçirilecek olan şampiyon ekibin her bir üyesi iPad kazandı.

Türkiye'nin ilk hediye deneyim paketi Momento ve Sabancı Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen Sosyal Girişimcilik Yarışması’nda yaşanan heyecanlı maraton sona erdi. Yarışmanın şampiyon takımı 18 Ocak Çarşamba günü Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen Ödül Töreni’nde açıklandı.

Çok sayıda projenin katıldığı yarışmada öğrenciler, sosyal yardım amaçlı Momento paketleri tasarlayıp iş planlarını hazırladılar. Yarışmada sunulan projeler, aralarında yatırımcıların ve girişimcilerin de bulunduğu 7 panel üyesi tarafından değerlendirildi: Endeavour Türkiye Genel Sekreteri Didem Altop, Inovent Genel Müdürü Serhat Görgün, Sabancı Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Prof. Dilek Çetindamar, Mikado Danışmanlık’tan Serra Titiz, Momento Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Dağlı ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Yöneticisi Zeynep Bahar.

Momento, Türkiye'nin ilk hediye deneyim paketi. Hediye olarak bir Momento Deneyim Kiti alan kişi, Momento kitapçığının içindeki sayıları 50 ile 140 arasında değişen aktivitelerden dilediği bir tanesini seçip kullanabiliyor.

Momento Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Dağlı, yarışmanın birincisi olan takımını tebrik ederek, girişimciliğin önemine değinen bir de konuşma yaptı: Dağlı, konuşmasında şunları söyledi: “Bir ülkenin kalkınmasına, büyümesine ve gelişmesine fayda sağlayan en önemli faktörlerden biri girişimciliktir. Gelişmenin devam edebilmesi için yeni fikirlerin, yeni projelerin ortaya çıkması gerekir. Yeni fikirlerin önemini daha iyi kavrayabilmek için bir düşünün; Her eve bir PC sokacağım diyen Steve Jobs’un fikirleri olmasa kim bilir şu anda nerde olurduk...” Zeynep Dağlı, Sabancı Üniversitesi ile birlikte düzenledikleri yarışmanın amacı hakkında ise şunları söyledi: “Bu yarışmayı düzenlerken, girişimciliği desteklemenin yanı sıra sosyal sorumluluğun önemini paylaşmak da Momento olarak bizim için çok önemliydi. Maddi kazanç sağlamadan sosyal faydada bulunabileceğimizi; bir sosyal sorumluluğu yerine getirmenin aşırı büyük harcamalar gerektirmediğini hep beraber deneyimlemekti amacımız. Momento ekibi olarak, yarışmaya projeleriyle katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, kazanan ekibin tüm üyelerini tebrik ediyoruz.”

Sosyal Girişimcilik Yarışması’nın kazanan ekibin üyeleri: Oya Tekbulut, Ece Tekbulut, Ecem Zengin, Çağla Buzluk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları