16 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sonyden Move.me Teknolojisi
06 Mart 2012 Salı 13:57

Sony'den Move.me Teknolojisi

Sony, Move.me’nin lansmanı ile akademi dünyası, araştırmacılar ve bilgisayar programcılığını hobi haline getirenleri desteklemek için attığı en son adımı duyurdu.

PlayStation Move platformunda yazılım geliştirmeyi daha da kolaylaştırmak üzere tasarlanan bu yeni yazılım geliştirme aracı, Avrupa ülkelerinde indirilebiliyor.

İlk önce sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülen ve özellikle akademik kurumlar için tasarlanan Move.me, geleneksel oyun anlayışının ötesine geçen uygulamaların yaratılmasına olanak tanıyor. Özellikle Move platformunu genişleten Move.me, PlayStation Move’u bir giriş birimi olarak kullanarak kişisel bilgisayarlar üzerinde oyun ve oyun dışı konseptlerin hızlı prototiplerinin oluşturulmasını kolaylaştırıyor. Yazılım, Move hareket kontrol cihazının geleneksel oyun anlayışlarının ötesine geçen daha geniş deneyimler yaşanması ve fikirler üretilmesinde kullanımına imkan vererek, daha gelişmiş, yenilikçi araştırmalara giden kapıyı da aralıyor.

Hayal gücünün sınırlarını zorlayacak heyecan verici gelişmeler bekliyoruz

Move.me yazılımının Kuzey Amerika’nın birçok üniversitesinde en ileri fizik tedavi ve yaratıcı tasarım projelerinde kullanıldığını vurgulayan Sony Akademik Gelişim ve Ortaklıklar Bölüm Başkanı Maria Stukoff, “Bugün artık daha geniş bir coğrafyaya yaydığımız Move.me yazılımıyla daha nelerin yapılabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Avrupa’nın her yerinde, akademi dünyası için halihazırda bir BETA deneme sürümü yolda. Bu yıl içinde gerçekten hayal gücünün sınırlarını zorlayacak heyecan verici gelişmeler bekliyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları