01 Ağustos 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sony’den Araç Multimedya Sistemi XAV-601BT
15 Haziran 2012 Cuma 16:00

Sony’den Araç Multimedya Sistemi XAV-601BT

Akıllı telefon bağlanabilirliğine sahip Sony’nin ilk MirrorLink™ uyumlu Araç Multimedya Sistemi XAV-601BT, içeriğin, uygulamaların ve görüşmelerin tadını güvenli bir şekilde çıkarmanızı sağlıyor.

Telefon ve MP3 oynatıcı ya da flaş belleğinizi eş zamanlı bağlamanız için çift USB girişi bulunan Sony XAV-601BT, 15,1 cm (6,1 inç) dokunmatik ekranı ve sezgisel kullanım imkanı sunan 3D tarzı grafik ara yüzünün yanı sıra mükemmel ses ve görüntü kalitesi ile de çok ayrıcalıklı.

Sony’nin sunduğu ilk MirrorLink™ uyumlu Araç Multimedya Sistemi sayesinde artık, araç sahipleri, müzik, navigasyon ve diğer akıllı telefon uygulamalarını hareket halindeyken de güvenli bir şekilde kontrol edebiliyor ve tüm bunların keyfini sürebiliyor. Üstelik direksiyon başındayken de dijital dünyası ile teması hiç kaybetmeden.

Sony XAV-601BT’nin, araç içi eğlence deneyiminde eşsiz bir ürün olduğunu vurgulayan Sony Araç İçi Eğlence Ürün Müdürü Şükrü Çetinkaya, şunları söyledi: “Sony’nin, araç içi eğlence grubundaki en üst seviye ve en yeni modeli olan XAV-601BT, bir araç multimedya sisteminden beklenen her türlü çözümü sunuyor. Üstelik, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikleri ve hatta daha fazlasını tek cihazda sunmasıyla büyük ayrıcalığa sahip. XAV-601BT ile hırsızlığa karşı önlem amacıyla ekranı tek elle kolayca çıkarabiliyorsunuz, akıllı telefonunuzu araç multimedya sistemine bağlayarak temel fonksiyonlarını güvenle kullanabiliyor ve kazalara karşı da önlem almış oluyorsunuz. Çift USB girişi sayesinde telefonunuzu ve dijital müzik oynatıcınızı ayna anda kontrol edebiliyorsunuz ve arka koltuk başlıklarına ekran takılması halinde arka koltuktakiler DVD izlerken siz ön koltukta akıllı telefonunuzdaki navigasyonu kontrol edebiliyorsunuz. Kısacası, XAV-601BT araç içinde eğlence, iletişim ve bağlanabilirliği daha da artırıyor, yolculukları daha keyifli ve güvenli hale getiriyor.”

Yola çıkmadan önce hazır olmak için tek yapmanız gereken, MirrorLink™ sertifikalı1 akıllı telefonunuzu XAV-601BT’ye bağlamak. Akıllı telefonun bataryası USB üzerinden şarj olurken, kullanıcılar da, kolaylıkla arama yapmanın ve gelen aramalara cevap vermenin yanı sıra telefonunun dijital medya arşivi ve uyumlu uygulamalar ile etkileşim kurmasının keyfini yaşıyor. Hatta, telefonun dahili navigasyon uygulaması ile 15,5cm (6,1 inç) büyüklüğündeki dokunmatik ekran üzerinden yön tarifi alabiliyor ve etkileşimde bulunabiliyor.

Tanıtımı itibariyle, XAV-601BT, Nokia 701, 700, 603, N8, E7, C7, X7, C6-01 Symbian akıllı telefonları2 ile garantili MirrorLink™ uyumluluğu sunuyor. Araç multimedya sistemi, daha fazla uygulama ve diğer üreticilerin sunduğu genişleyen akıllı telefon yelpazesi ile uyumluluğun da eklenmesini sağlayacak basit aygıt yazılımı güncellemeleri sayesinde gelecekteki değişikliklere karşı da korunmuş oluyor.

Tüm eğlencenin tadını çıkarmak için sürücü dahi olmanız gerekmiyor. Yolcu Uygulama Kontrolü3, seyahatinizde size eşlik edenlere de araç multimedya sisteminin dokunmatik ekranı üzerinde bağlantılı iPhone® ve iPod Touch® cihazlarındaki videoları izleme ve uygulamaları ile etkileşim kurma fırsatını sunuyor.

Çift USB girişi, iki taşınabilir cihazın eş zamanlı olarak bağlanmasına da olanak veriyor. Kullanıcılar, iPod/iPhone veya Walkman®’iniz üzerindeki albüm görselleri ve şarkı listeleri arasında dolanırken veya USB flaş belleği üzerindeki şarkıları dinlerken, telefon görüşmesi yapabiliyor ve akıllı telefonunun navigasyon uygulamasını kullanabiliyor.

Şarkı aramaları, bağlı cihazların kontrolü ve diğer fonksiyonlar, XAV-601BT’nin dokunmatik ekranın hızlı ve duyarlı 3D tarzı grafiksel kullanıcı ara yüzü üzerinde keyif haline geliyor. Kullanıcılar, fondaki duvar kağıdı görüntüsünü veya şarkılarına hayat veren altı göz alıcı görsel efektten birini seçebiliyor.

XAV-601BT’nin ses/görüntü kalitesi de sınıfında Sony ürün yelpazesinin en üstünde bulunan Araç Multimedya Sisteminden bekleyebileceğiniz her şeyi sunuyor. Kullanıcılar, 15,5cm (6,1 inç) büyüklüğündeki WVGA dokunmatik ekran üzerinde DVD filmlerini tüm detayları ile izleyebilmenin yanı sıra şarkı listelerini ve albüm görsellerini de net şekilde görebiliyor. Net ve berrak görüntüye emsalsiz araç içi ses kalitesi eşlik ediyor. 4.1 çok kanallı surround ses ve sanal merkezi hoparlör ile araç içindekiler kendini, ancak canlı konserlerde yaşayabileceği duyguların içine bırakabiliyor. Sony’nin eşsiz Gelişmiş Ses Motoru, her performansın o anki ruh haline ve müzik koleksiyonuna uymasını sağlayacak geniş ses rötuşu paleti sayesinde ince ayarlar yapmaya izin veriyor. Sadece Sony’de bulunan ve FM sinyallerinin zayıf olduğu bölgelerde araç kullanıldığında, stereo kanal ayrımını ve ses kalitesini iyileştiren Dijital Netlikte Radyo sayesinde radyonun sinyal alım gücü de artırılıyor.

XAV-601BT, telefon üzerinden güvenli eller serbest görüşmeler ve Walkman® veya Bluetooth® özellikli MP3 oynatıcıdan kablosuz müzik aktarımı için Bluetooth®’u da destekliyor.

XAV-601BT’nin sökülebilir ön paneli, aracınızdan uzakta olduğunuz zamanlarda hırsızlığa karşı ek bir güvenlik önlemi olarak anında tek elle çıkarılabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları