25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sony XQD Bellek Kartı CES 2012de
12 Ocak 2012 Perşembe 20:07

Sony XQD Bellek Kartı CES 2012'de

Sony, CES 2012’de daha yüksek yazma hızı ve mükemmel güvenilirlik sağlayarak ileri düzey fotoğrafçılar için ideal yeni bellek kartlarını meraklıları ile buluşturdu.

Sony’nin fotoğraf meraklıları ve profesyonel fotoğrafçılara yeni bir hız ve performans düzeyi sunan en son XQD bellek kartı yelpazesi, yüksek hızlı, yüksek performanslı dijital görüntülerin yakalanabilmesi sağlayan XQD spesifikasyonunu destekliyor. Yeni kartları tercih eden, XQD uyumlu üst düzey DSLR (Dijital Tek Mercekli Yansıtmalı) fotoğraf makinesi kullanıcıları, sürekli çekim modunda, yaklaşık 100 kareye kadar RAW formatında çekim yapabiliyor. Olağanüstü yüksek hızlı veri transferi kapasitesinin yanı sıra, kartlar kullanıcıların veri ve görüntülerinin korunması konusunda da son derece güvenilir bir seçenek sunuyor.

Son derece yüksek yazma hızı performansının yanı sıra, Nikon’un yeni DSLR D4 modeli kullanılırken, XQD bellek kartları sürekli çekim modunda RAW formatında yaklaşık 100 kareye kadar kayıt yapabiliyor.

XQD bellek kartları, PCIe arayüzü üzerinden, istikrarlı sürekli RAW görüntü çekimi ve muazzam hızlı veri transfer oranlarına (1Gbps’e kadar; 125MB/s yazma ve okuma) ulaşabiliyor. Yüksek hızlı veri işlemeyi mümkün kılan benzersiz denetim aygıtı ve optimize edilmiş flaş bellek sayesinde, geleneksel kompakt flaş kartlar ile erişilemeyen çok yüksek yazma hızı ve performans düzeyleri yakalanabiliyor.

XQD ile veri transferi artık çok kolay
Sony ayrıca, kullanıcıların büyük miktarda çok yüksek kapasiteli veriyi kişisel bilgisayarlarına hızlıca ve kolaylıkla transfer etmelerini sağlayacak USB 2.0/3.0 uyumlu bir XQD kart okuyucuyu da piyasaya sürüyor.  ExpressCard 34 kart yuvası bulunan bilgisayarlarda kullanılmak üzere bir XQD ExpressCard Adaptörü (QDA-EX1) de raflardaki yerini alacak.

“İleri düzey fotoğrafçılar, anı mümkün olan en yüksek kalitede yakalamak istiyorlar, ki bu da çoğu zaman RAW formatındaki görüntüler gibi muazzam dosyalar ile uğraşmak anlamına geliyor. Bu XQD kartlar, dijital görüntüleme meraklıları için hız ve performansa yeni bir anlam katıyor.” şeklinde açıklama yapan Sony Media & Peripherals Europe (MPE) Avrupa Pazarlama Müdürü Benoit Delfau “Kullanıcıların ihtiyaçları değişmeye devam ettikçe, Sony de XQD bellek kartı yelpazesini üst düzey dijital görüntüleme pazarının gelecekteki gereksinimlerini karşılayacak şekilde geliştirmeye devam edecek,” şeklinde devam etti.

Sony’nin sunduğu yeni XQD Bellek Kartları ailesi Ocak ayı sonundan itibaren tüketiciler ile buluşacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları