02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sony XBA Kulaklıklar CES 2012de
12 Ocak 2012 Perşembe 19:49

Sony XBA Kulaklıklar CES 2012'de

Sony, üstün ses kalitesi, hassasiyet, ses yalıtımı ve takma rahatlığı ile yeni kulak içikulaklık modellerini ilk kez, dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarlarının başında gelen CES 2012’de tanıttı.

Ne istediğini bilen müzikseverler, Sony’nin sunduğu en yeni üst seviyesi kulak içi yelpazesi ile çok daha kaliteli bir müzik dinleme deneyimine kavuşuyor.

Yeni kulaklık serisi, geleneksel dinamik kulaklıklara kıyasla sürücü boyutlarını ciddi biçimde küçülten Sony’nin, yenilikçi Balanced Armature (BA) teknolojisine sahip ilk kulaklık serisi olma özelliğini de taşıyor. Bu gelişmiş yeni tasarım mükemmel ses kalitesi, yüksek hassasiyet ve gelişmiş ses yalıtımı da sunuyor. İlk defa, çok sayıda sürücünün tek bir kulaklıkta bir araya getirilmesi ile bugüne kadar görülmemiş düzeylerde ses şeffaflığı, detay ve müzikalite elde ediliyor.

Sony, Balanced Armature sürücü teknolojisi ile  kulak içi kulaklıklarda çığır açıyor

Yeni kulaklık serisinin temelinde Sony tarafından özel olarak geliştirilen, yenilikçi Balanced Armature (BA) sürücü birimi yatıyor.

13,5 milimetrelik geleneksel dinamik sürücü biriminin dörtte birinden daha küçük boyutlarda olan Balanced Armature sürücüsü, son derece hafif ve kapalı bir ünite vasıtası ile müziği, tüm detayları ile net olarak duymanızı sağlıyor.

Geleneksel tam kapsamlı dinamik sürücülerin aksine, bireysel BA birimleri bas, orta seviye veya yüksek frekansların optimal şekilde çalınmasını sağlayacak şekilde “ayarlanabiliyor”. Dahası, BA sürücülerinin ufak boyutu, tıpkı farklı alçak frekans, yüksek frekans ve orta seviye frekans birimlerine sahip Hi-Fi hoparlörlerde olduğu gibi, birçok birimin tek bir kulaklıkta bir araya getirilebildiğini gösteriyor.

Kulaklığın kulak içine mükemmel şekilde oturmasını sağlamanın yanı sıra, küçük BA sürücüsünün Noise Blocking özelliği, kulaklığın içten ve dıştan ses yalıtımını da iyileştiriyor. Dinamik sürücü tasarımları ile kıyaslandığında, dışarıdan kulağa giren seslerin düzeyi azaltılarak, dış gürültünün neden olduğu dikkat dağılmasını minimuma indirgiyor ve dinleyiciye çok daha yoğun bir dinleme deneyimi sağlıyor. Ayrıca, kulaklıktan dışarıya sızan ses de azaltılarak civarda başka insanlar varken dinleyicinin dinleme mahremiyeti de korunmuş oluyor.

Sürücü birimleri, XBA-1modelinde çift katmanlı yuva içinde muhafaza ediliyor. Titreşim azaltıcı tasarım, istenmeyen tınıları keserek mükemmel derecede pürüzsüz üst/orta düzey ses üretimi sağlıyor.

XBA-1, in-ear kulaklıklar ile ter türlü müziği aynı kalitede dinleyin

İster caz, ister vokal, ister klasik, ister urban hayranı olun, Sony’nin in-ear kulaklıklarının müzik zevkiniz ile mükemmel bir uyum içinde olduğunu göreceksiniz.

XBA-1, tek tam kapsamlı Balance Armature sürücüsü ile, temiz, billur gibi seslere  odaklanarak her türlü müzik kaynağını kusursuz biçimde kulağınıza ulaştırıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları