08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SolidWorksten 3DVIA Composer
26 Mayıs 2011 Perşembe 13:55

SolidWorks'ten 3DVIA Composer

DS SolidWorks Corp.'un teknik iletişim yazılımı 3DVIA Composer, yeni sürümü ile tasarım ekiplerinin dil ve bilgi engellerini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Ürün geliştirme süreci, günümüzde giderek küresel ve dağıtık bir yapı kazanırken, 3DVIA Composer ile kurumlar ürün tasarım ve geliştirme sürecinden kayda değer tasarruflar sağlıyor.

3DVIA Composer, tasarım sürecinde kullanıcılar ve diğer paydaşlar arasındaki bilgi paylaşımını önemli ölçüde hızlandırıyor. Tasarım ekipleri, müşteriler, iş ortakları ve firmalar, tasarım aşamasındaki ürün hakkında çok ayrıntılı bilgiye ve gerçekçi görüntülere sahip olabiliyor. gelişmiş özellikleri sayesinde ürünün paydaşları neyi görmek istiyorsa kullanıcılar da bu istekleri görsel varlıklara dönüştürebiliyor. Böylece ürünle ilgili tüm kesimler, belgeler üzerinden tüm tasarım sürecine hakim olmanın mutluluğunu yaşıyor.

3DVIA Composer"ın yeni sürümü V6R2011x, tüm dünyada olduğu gibi dünya ile aynı anda Türkiye"de de SolidWorks katma değerli iş ortakları üzerinden pazara sunuluyor.
Örneğin, kâr amacı gütmeyen ürün tasarım grubu Design that Matters, 3DVIA Composer yazılımı ile gelişmekte olan ülkelerde bebeklerin sarılık tedavisinde kullanılan ışın cihazlarının yüksek kalitedeki görsel tasarımlarını hayata geçiriyor.

Design that Matters tasarım ekibinin hayata geçirdiği grafikler, anında hızlı bir şekilde toparlanarak, Vietnam"da hastanelerin kullanacağı bu cihazların üretiminde rol oynayan fizikçilerin onayına sunulabiliyor. Vietnam"daki sağlık kurumları Batı"nın mevcut pahalı teknolojilerini kullanabilecek durumda olmadığı için bu tür ürün tasarımları halk için yaşamsal bir öneme sahip.

Design that Matters ürün tasarımcılarından Will Harris, "Farklı diller, kültürler ve finansal yaklaşımlarla çalışmak zorundayız" diyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor:
"Tüm bu engelleri aşmanın tek yolu görsellikten geçiyor. Fotorealistik tarama ile söz konusu cihazı en gerçekçi görünümüyle canlandırabiliyoruz. 3DVIA Composer çıktıları, üretim aşamasında nasıl bir cihaza sahip olacağını müşterimize en ayrıntılı şekilde gösteriyor. 3DVIA"nın görselleştirme araçları, projemizin başarısında en zorlu görevleri üstlendi".

3DVIA Composer"ın en yeni sürümü V6R2011x, 3D CAD datasını yüksek kaliteli grafik veya canlandırılmış görsel varlıklara dönüştürüyor. Böylece gerçeğe yakın görsel malzeme, teslime hazır son ürün için gerekli iletişim faaliyetlerinde başarıyla kullanılabiliyor. Yeni özellikler kullanıcılara ürünün en ince ayrıntılarıyla gerçeği bire bir yansıtan görüntülerini oluşturma imkanı sunuyor. Endüstriyel ekipman, deniz mühendisliği ve tüketim ürünleri gibi çeşitli endüstriyel sektörlere hizmet veren şirketler, 3DVIA Composer ile kullanım kılavuzları, montaj yönergeleri ve pazarlama malzemeleri vb. ürün belgelerinin hazırlık sürecini yüzde 80 gibi çok çarpıcı oranlarda azaltabiliyor.
3DVIA Composer ile kullanıcılar sayısız avantajdan faydalanıyor. Kurumlara zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bu avantajlar arasında şunlar yer alıyor:
3DVIA Composer, ürün tasarımlarında, alpha kanal desteği, piksel aydınlatma, ışığın farklı yüzeylerdeki kırılımlarını hesaplama (ambient occlusion) ve alan derinliği (depth of field) gibi üstün fonksiyonları sayesinde en canlı ve gerçek görüntüleri sunuyor.
Damar hastalıklarının tedavisinde kullanılan bazı sistemleri geliştiren Cardiovascular Systems Inc., bu yazılımla sistemlerinde yer alan bazı aparatların kurulumunu ve özel tasarlanmış bir seri aracın nasıl kullanılacağını müşterilerine şimdi daha kolay gösterebiliyor. 3DVIA Composer, bu şirketin aparatları için gerekli kurulum eğitimlerine harcadığı süreyi dörtte bir oranında azaltmayı başarmış.

Ürün tasarımıyla paralel giden görselleştirme süreci, 3DVIA Composer kullanıcılarının tasarımı yeniden gözden geçirmelerini büyük ölçüde hızlandırıyor.

Amerika, Nebraska"da endüstriyel ısıtıcılar, yükleme kepçeleri, mekanize motorlu ışık kuleleri ve panolar tasarlayan Allmand Brothers Inc., son derece karmaşık bu ürünlerin el kılavuzlarını eskiden bir ayda hazırlarken şimdi bir haftada yayınlayabiliyor.

Endüstriyel ve karmaşık ürünlerin belge üretim süreçlerini organize edebilen 3DVIA Composer kurumlarda büyük bir verimlilik artışı sağlıyor.

İsveç"in önde gelen şirketlerinden Produktställ AB, 3DVIA Composer ile belge üretim süreçlerindeki üretkenliği yüzde 70-80 düzeyinde artırırken, ortaya çıkan fazla kapasiteyi şirketin satış sunum ihtiyaçları için değerlendirme imkanı buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları