25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SolidWorks Sustainability Yılın En Yeşil Ürünü
10 Şubat 2011 Perşembe 16:36

SolidWorks Sustainability Yılın En Yeşil Ürünü

SolidWorks Sustainability, Green Awards"da Yılın En Yeşil Ürünü kategorisinde birinciliğe değer görüldü.

Yenilikçi teknolojisi ile mühendis ve tasarımcıların çok kısa sürelerde çevreci ürünler geliştirmesini sağlayan ve çevre duyarlılığı olan firmalara tasarım aşamasında yol gösteren SolidWorks Sustainability yazılımı, Green Awards Winners 2010 (UK Royal Society of Arts onaylı) kapsamında "Yılın En Yeşil Ürünü" ödülünü kazandı. Dünyada 3D CAD yazılım pazarının lideri DS SolidWorks, bu yazılım ile sürdürülebilir tasarımı basitleştirerek, çevre dostu tasarımların yapılmasına olanak sağlıyor. Ürün tasarımında yapacakları en küçük değişiklik ile dünyayı daha yaşanabilir kılan şirketleri ve tasarımcıları, çevreye duyarlı ürünler üretmeye teşvik ediyor.

Green Awards Winners, her yıl, uzmanlardan oluşan bir jüri ile kurumsal ve sosyal sorumluluğun yanı sıra sürdürülebilir gelişme ve kurumsal etiğe katkı sağlayan çalışmaları ödüllendiriyor. Yarışmaya yeni eklenen "Yılın En Yeşil Ürünü" ödülü, yenilikçiliği ile doğadaki karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen ürünlere veriliyor.
İletişim, çevre ve sürdürülebilirlik konusunda uzman ve bilimadamlarının oluşturduğu Green Awards jürisi, SolidWorks Sustainability yazılımını kayda değer çevreci özellikleri nedeniyle ödüllendirdiklerini ifade ediyor. Jürinin yaptığı açıklamaya göre SolidWorks Sustainability, mühendis ve tasarımcıların geliştirdikleri ürünlerde çevreci etkileri dikkate almalarını sağlıyor.

SolidWorks Sustainability yazılımına entegre edilmiş yaşam döngüsü yaklaşımı, tasarımcı ve çevre mühendislerin çevreye yönelik algısını yükseltiyor. "Yılın En Yeşil Ürünü" kategorisinde birinci seçilen SolidWorks Sustainability yazılımı tasarımcılara, henüz tasarım aşamasında olan ürünün çevresel etkilerini azaltacak bir dizi bilgiyi hazır olarak sunuyor.
Green Awards yarışmasının jürisi, SolidWorks Sustainability yazılımı hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: "Bağımsız bir kurum olan PE International"ın standartlarını belirlediği ve ürüne entegre gelen yaşam döngüsü envanter veritabanı ile SolidWorks Sustainability, çevreci ürünlerin geliştirilmesini destekleyen güçlü ve güvenilir bir duruş sergiliyor. Bu yazılımın hemen her tasarımcının alet çantasında bulunması gerektiğine inanıyoruz".

Endüstride çevreci açılım
Dünyanın en prestijli çevre ödüllerinden birini kazanan SolidWorks Sustainability, çevre duyarlılığının hakim olmaya başladığı, hızlı bir değişimin yaşandığı endüstriler için önemli bir boşluğu dolduruyor. Tüketicilerin çevreci ürünlere yönelik talebi hızla artarken, tasarımcılar da geliştirdikleri ürünlerle karbon ayakizini azaltmaya çalışıyor. Kolay, erişilebilir, güçlü ve keyifli çalışma ortamıyla tasarımcıya arzu ettiği entegre yazılım platformunu sunan SolidWorks Sustainability, aynı zamanda tüketicilerin bu alandaki tüm beklentilerini karşılıyor.

Tam entegre SolidWorks bilgisayar destekli tasarım yazılımı olan SolidWorks Sustainability, tasarlanan ürünlerin yaşam döngüleri boyunca karbon, enerji, hava ve su bağlantılı çevresel etkilerini güçlü Yaşam Döngüsü Değerleme (Life Cycle Assessment - LCA) araçlarıyla ölçümleyerek önemli bir fark yaratıyor.
SolidWorks Sustainability"nin bir bileşeni olan Yaşam Döngüsü Değerleme yazılımı, dünyanın bu alanda lider yazılımlarından GaBi"nin imzasını taşıyor. GaBi"nin LCA süreç modelleri ve veritabanları, çevresel etkileri değerlendiren ayrıntılı ve yüksek kalitede bilimsel veriler ile tasarımcıya yol gösteriyor.

Tüketici dostu çevreci öneriler
SolidWorks Sustainability"nin malzeme seçim yazılım aracı, belli tasarımlarda sonradan ortaya çıkacak ürünün ön gösterimini sağlayarak doğa dostu malzemelerin seçimini kolaylaştırıyor. Tek tıklamayla üretilen raporlar ise ortaya çıkan bulguları tasarımcının takım arkadaşlarıyla ve kurumdaki diğer ilgili yöneticilerle paylaşma olanağı verirken, tasarım sürecini de hissedilir düzeyde kısaltarak hızlı geliştirme avantajı sunuyor.

Bu arada LCA bilgilerini tasarımın erken aşamalarında kullanmak, daha sonradan ortaya çıkabilecek beklenmeyen etkileri de ortadan kaldırarak tasarım maliyet yönetimini de önemli oranda azaltıyor.
DS SolidWorks tasarım teknolojisine getirdiği yenilikçi yaklaşımı, akademi dünyasının da ilgisini çekiyor. Bugün dünyanın belli başlı üniversitelerinin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik bölümlerinin eğitim müfredatlarında yer alan SolidWorks, yaygın eğitim kaynakları avantajı ve 1 milyonun üzerinde lisans satışıyla İngiltere"den Japonya"ya, Amerika"dan Hindistan"a kadar birçok ülkenin saygın üniversiteleri tarafından kullanılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları