18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sokakta İlk Adımlar Muğlada
25 Ocak 2008 Cuma 11:48

Sokakta İlk Adımlar Muğla'da

Renault ve Total’in Sokakta İlk Adımlar yol güvenliği eğitim projesi Muğla’da da başladı. Proje bu yıl 25 kentte sürdürülecek.

Renault ve Total’in birlikte sürdürdüğü, ilköğretim öğrencilerine yönelik yol güvenliği eğitim projesi Sokakta İlk Adımlar’dan bu yıl Muğla’lı öğrenciler de yararlanacak. Projenin Muğla basın ve tanıtım toplantısında konuşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, “Muğla turistik hareketliliğin yoğun olduğu bir ilimiz. Burada da yol güvenliği eğitimine büyük ihtiyaç var. Yol güvenliği sorununun çözümünde insan davranışları ve alışkanlıklarını düzeltmenin büyük rolü olacağına inanıyoruz” dedi.

Muğla İl Özel İdare Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Aybar’ın yanı sıra, projeye destek veren Total Türkiye’nin Genel Müdürü Muammer Ekim, Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu ve Muğla Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan’la öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Toplantının açılış konuşması ve sunumunu yapan Aybar, Renault’nun uluslararası Herkes İçin Güvenlik konseptinin en önemli bileşenlerinden birinin yol güvenliğini eğitimi olduğunu vurguladı. Bu alanda kurumsal olarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyi sürdüreceklerini belirten Aybar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sokakta İlk Adımlar trafikte kurallara uyan, başkalarının haklarına saygılı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Bunun kesintisiz bir çaba gerektirdiğini de biliyoruz. Bu bilinçle, Türkiye’nin bu alandaki en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesini, tüm kaynaklarımızı seferber ederek sürdürüyoruz. Amacımız; çocuklarımızın yol güvenliğine ilişkin bilgi sahibi ve yollarda kurallara uyan, trafikteki tehditlere karşı uyanık bireyler olması. Bu çabamızda eğitimcilerimizin çabaları da yadsınamaz. Bize gelen mektuplar, telefonlar onların bu projeye nasıl canla başla sahip çıktıklarını çok iyi gösteriyor. Tüm eğitimcilere şükran borçluyuz.”

Aybar’dan sonra söz alan Total Türkiye Genel Müdürü Muammer Ekim de, bu projeye üç yıldır destek veriyor olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve şunları söyledi:

“Hepimizin geleceği olan Türk çocuklarının yetişmesine ve iyi birer trafik elçisi olmalarına önemli katkılarda bulunacağını umut ettiğimiz Sokakta İlk Adımlar Projesi sayesinde, gelecek nesillerin trafikte bizlerden çok daha bilgili, saygılı ve duyarlı karayolu kullanıcıları olacaklarına inanıyorum.”

Konuşmaların ardından, Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu ve Muğla Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan’a katkılarından ötürü Aybar ve Ekim tarafından birer plaket sunuldu. Törenin ardından ise öğretmenlere yönelik bir eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Törenden sonra çocuklarla buluşarak Sokakta İlk Adımlar pastasını kesen, projenin uzaylı maskotu Woosh da, öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları