16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Software AGnin 3 Müşterisine Ödül
24 Ağustos 2008 Pazar 14:31

Software AG'nin 3 Müşterisine Ödül

Software AG'nin üç müşterisi teknoloji kullanımıyla Computerworld onur ödülüne layık görüldü.

Software AG, üç müşterisinin, IDG"nin Computerworld onur ödülüne layık görüldüğünü açıkladı. Florida Community College (Jacksonville), Pennsylvania Justice Network ve Philadelphia Belediyesi, Software AG teknolojisini kullanarak elde ettikleri başarıdan dolayı ödüle hak kazandılar.

Yirmi yıldır verilen Computerworld Onur Ödülleri, dünya çapında bilgi teknolojilerini kullanarak orijinal ve çarpıcı bir fikir geliştiren, geniş bir vizyona kavuşan ve topluma katkı sağlayan kuruluşlara sunuluyor. Bu yılki yarışmada, Florida Community College (Jacksonville) tarafından geliştirilen online kayıt sistemine, Pennsylvania Justice Network tarafından kurulan yürütme amaçlı bilgi paylaşım ağına ve Philadelphia Belediyesi tarafından yaşama geçirilen gayrimenkul geliştirme bilgi sistemine ödül verildi.

Software AG ETS Amerika Başkanı Dean Mericka, konu hakkında şunları söylüyor: "Bu ödüller, müşterilerimizin teknolojimizi kullarak elde ettikleri büyük başarının bir kanıtıdır. Bu kuruluşları örnek kılan özellikleri, ait oldukları toplumda nasıl bir fark yarattıklarıdır. Onlarla yürüttüğümüz işbirliğinden gurur duyuyoruz. Örneğin, Philadelphia Belediyesi ile ortaklığımız 30 yıl öncesine dayanıyor."

Online kayıt sistemi
Florida Community College (Jacksonville), ülkenin en büyük üniversitelerinden biri olup, her yıl 73.000"den fazla öğrenciye hizmet veriyor. Online derece ve uzaktan öğrenme programlarının hızla artmasıyla, üniversiteye her yıl iki kat daha fazla online kayıt yapılıyor. Üniversite, gittikçe artan öğrenci talebini karşılamak için, Connections (Bağlantılar) adı verilen bir online sistem kurdu. Bu sistem, öğrencilere, kayıt yaptırma, ders seçme, dersi tamamlama ve bütün eğitim yaşamlarını tek bir Web portalı üzerinden yönetme imkanı veriyor. Öğrenciler, bu sistemle, üniversitenin 5 kampusu ya da 5 büyük merkezinden birini ziyaret etme gereksinimi ve masrafından kurtuluyorlar. Üniversite, sistemin, öğrencilerin ve personelin değişen teknoloji ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar esnek olmasını amaçladı. Software AG"nin servis odaklı mimari (SOA) teknolojisini benimsemek ve uygulamak, üniversiteye bir bilgi teknolojisi altyapısı tanımlama ve kurma imkanı sağladı. Bu altyapı, farklı uygulamaların veri alışverişi yapmasını ve kayıt, faturalama, sınıf kaydı gibi çeşitli süreçlere katılmasını mümkün kılıyor.

Bilgi paylaşım ağı
Pennsylvania Justice Network (JNET), kamu güvenliği ve cezai adalet bilgi ağı olarak faaliyet gösteriyor. Cezai adalet bilgilerinin entegrasyonu ve paylaşımı yoluyla kamu güvenliğinin artırılması amacıyla, Haziran 1999"da icra emriyle kuruldu. Ağ ilk kurulduğunda, uygulama siloları ve uçtan uca entegrasyonun kısıtlamaları, JNET"in kullanıcılara konsolide veriyi hızlı ve güvenli bir biçimde sunma becerisini engelledi. JNET, bu koşullarda, "Yeni Nesil Mimari"sinin temeli olarak SOA teknolojisini tercih etti ve farklı bölgelerden yetki belgesi verilerini toplayan Federe Yetki Belgesi Arama motorunu uygulamaya aldı.

Bugün, JNET"in entegre adalet portalı, yetkili kullanıcılara, kamu güvenliği ve cezai adalet bilgilerine erişmek için ortak bir online ortam sağlıyor. Bu kritik bilgiler, çeşitli belediye, ilçe, eyalet ve federal ajanslardan sağlanıyor. JNET"in güvenli Web portalı, 67 ilçede 33.000"i aşkın kullanıcının yanı sıra federal ve eyalet ajanslarının erişimine açık bulunuyor. JNET, aynı zamanda, bu kullanıcılara, Web tabanlı bir ortamda güvenli araştırmalar yapma becerisi kazandırıyor.

Gayrimenkul gelişimi
Philadelphia Belediyesi, şehirdeki mahalleleri yeniden canlandırmak için Mahalle Dönüşümü Girişimi (NTI) adıyla idare genelinde bir program başlattı. Program, yeniden geliştirilmek üzere potansiyel emlakları tanımlama, hazırlama ve bir araya getirme sürecini hızlandırmak için tasarlandı. Belediye, çöküntü bölgelerinin yerine yeni gelişimi teşvik ederek, iş alanı yaratma, kamu güvenliği ve ekonomik büyüme konularında iyileşme sağlamayı hedefliyor. Belediye, NTI programının başarılı olabilmesi için, emlak bilgilerine tek ve konsolide bir kaynaktan erişilmesi gerektiğine karar verdi. Böylece, hem planlama çalışmalarına destek olunacak, hem de potansiyel yatırımcılar için emlak detayları hakkında tam ve özlü bilgi sağlanacaktı. Bu ihtiyaca yanıt vermek için, Sanal Emlak Yönetimi Bilgi Sistemi"nin (VPMIS) geliştirilmesinde Software AG"nin teknolojisi kullanıldı. Bu sistem, gayrimenkul geliştirme uzmanlarına, vatandaşlara ve şehir ajanslarına, yeniden geliştirme planlaması için ihtiyaç duydukları bilgiye kolay erişim sağlama ve daha önce karşılaşılan bürokrasi ve gecikmeleri ciddi oranda azaltma imkanı veriyor.

Computerworld Onur Ödülleri Programı hakkında
1988"de International Data Group (IDG) tarafından başlatılan Computerworld Onur Ödülleri Programı, kâr amacı gütmeyen Computerworld Bilgi Teknolojisi Ödülleri Kurumu tarafından yönetiliyor. Computerworld Onur Ödülleri, 20. yılında, toplumun faydası için bilgi teknolojisini kullanan birey ve kuruluşları ödüllendiren en uzun vadeli global program unvanına sahip bulunuyor.

Her yıl, programın global teknoloji şirketlerinden 100 başkanın/CEO"nun oluşturduğu Başkanlar Komitesi, dünya genelinde bilgi teknolojisini vizyoner bir şekilde kullanarak pozitif sosyal ve ekonomik gelişmelere katkıda bulunan birey ve kurumları aday gösteriyor. Bilgi işlem müdürü seviyesinde üyelerden oluşan bağımsız bir jüri, adayları değerlendiriyor ve 10 ayrı kategoride ödül alanları belirliyor.

Program kapsamında kaydedilen teknolojik başarılar, üniversite öğrencilerinin ve genel halkın erişimine açık bir biçimde, merkezi bir arşivde saklanıyor. Söz konusu dokümanlar, aynı zamanda, dünya genelinde 350"nin üzerinde üniversite, müze ve araştırma kurumu ile paylaşılıyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları