10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Software AGden SOA Elkitabı
26 Kasım 2008 Çarşamba 10:37

Software AG'den SOA Elkitabı

Software AG, SOA Adoption for Dummies (Acemiler İçin SOA Uygulaması) kitabına sponsor oldu. Wiley Yayıncılık'tan çıkan kitap, SOA uygulamalarına pragmatik ve hızlı bir giriş sunuyor.

Kurumsal altyapı yazılımında bir dünya lideri olan Software AG, Wiley Yayıncılık işbirliğiyle hazırlanan SOA Adoption for Dummies: Software AG Special Edition (Acemiler İçin SOA Uygulaması: Software AG Özel Baskısı) isimli kitabın yayımlandığını duyurdu. Kitap, gerçek dünya deneyimine dayalı kapsamlı bir SOA uygulaması için açık ve pragmatik bir yol sunuyor. Software AG sponsorluğu sayesinde, dileyen herkes kitabı www.SoftwareAg.com/SOAdoptionforDummies adresinden indirebiliyor.

Kitap, Miko Matsumura, Björn Brauel ve Jignesh Shah tarafından yazıldı. Miko Matsumura, Software AG"de teknoloji direktörü yardımcısı olarak çalışıyor. Oasis"te SOA Uygulaması Detaylı Projeler Teknik Komitesi"nin kurucusu olan Matsumura, SOA Bağlantısı Birlikte Çalışabilirlik Girişimi"nin de düzenleyicisi. Dünya genelinde SOA ile ilgili konularda konuşmalar yapan Matsumura, blog.softwareag.com adresinde de düzenli olarak yazıyor. Software AG"de teknoloji direktörü yardımcısı olarak çalışan Björn Brauel, büyük ölçekli müşteri uygulamalarında ve SOA yaşam döngüsünün uyarlanmasında uzmanlaşmış bulunuyor. SOA ve BPM"in yanı sıra XML ve Web servisleri ile ilgilenen entegrasyon teknolojilerine odaklanıyor. Jignesh Shah ise Software AG SOA Ürün Yönetimi ve Pazarlaması Başkan Yardımcısı olarak hizmet veriyor ve dünyanın dört bir yanında SOA girişimlerinin uygulanmasında müşterilerle yakın çalışıyor.

Shah, konu hakkında şunları söylüyor: "Lider işletmeler, daha rekabetçi olmak ve tasarruf edebilmek için SOA"yı nasıl kullanacaklarını anladılar. Bir yandan SOA uzmanları ve teorisyenleri SOA metodolojileri hakkında heyecanlı konuşmalar yapıp tartışırlarken, bir yandan da bu işletmelerdeki bilgi teknolojileri (BT) liderleri, kolları sıvayıp SOA ile gerçek anlamda ilerleme sağlıyorlar. Çalışmamız, işe yarayan noktaları alıp bunları pratik ve uygulanabilir şekilde göstermeyi amaçlıyor."

Yazarların yüzlerce SOA projesinden edindikleri gerçek yaşam deneyimlerine dayanan kitap, SOA"nın pratik uygulamasına yoğunlaşıyor. Yazarlar, bunun bir başka SOA Mimarisi kitabı daha olmadığını, daha çok SOA Uygulaması ve başarılı uygulamalarla sonuçlanan somut yöntemler hakkında olduğunu vurguluyorlar. Kitap, uygulamanın teknik ve organizasyonel yönleri arasında koordinasyonu öngören "SOA Roket Bilimi" yaklaşımını tanıtıyor. Bu yaklaşım, uygulayıcıları "SOA Tehlike Bölgesi"nden geçirmek amacıyla tasarlanmış olup, ölçüm, organizasyonel motivasyon ve BT süreç otomasyonu üzerinde duruyor. 11 bölümden oluşan kitap, bir işletmede başarılı bir SOA uygulamasının nasıl yapılacağını gösteriyor. Kitabın sonunda, "SOA yörüngesi" sunuluyor.

Matsumura, SOA"nın pazarda kabul görmesi konusunda uç noktaya eriştiklerini, sistemi ilk benimseyenlerin pilot ve uygulama aşamalarını bitirdiklerini söylüyor ve ekliyor: "İlk uygulayıcıların deneyimlerini süzerek, okuması kolay bir elkitabı yaratmak istedik. Böylece, SOA uygulamalarına yeni başlayan ya da uygulamanın ortasında olanların önemli bir bölümü, bu deneyimlerden yararlanabilecekler."

ZapThink LLC Kıdemli Analisti Ronald Schmelzer"in "SOA Adoption for Dummies" hakkındaki düşünceleri şöyle: "Software AG"nin SOA uzmanları, anlaşılır bir dille yazılmış bu rehberle, SOA uygulayıcılarına çok yerinde bir katkı sağladılar. "SOA Roket Bilimi" pragmatik yaklaşımı, yazarların gerçek yaşamdaki SOA deneyimlerine dayanan sağlam bir temel sunuyor."

Wiley Yayıncılık"tan çıkan "SOA Adoption for Dummies: Software AG Special Edition", Software AG"den temin edilebiliyor. Geleneksel karton kapak ve uygun e-kitap formatlarında sunulan kitabın şu anda yalnızca İngilizce versiyonu bulunuyor. Kitap hakkında ayrıntılı bilgi almak ya da kitabı indirmek için www.softwareag.com/SOAdoptionforDummies adresi ziyaret edilebiliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları