29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Software AGden Bulut Bilişim Vizyonu
03 Mart 2011 Perşembe 15:15

Software AG'den Bulut Bilişim Vizyonu

Software AG, kurumsal verimlilik ve dönüşümü hızlandırmaya dayanan bulut bilişim vizyonunu açıkladı.

Software AG"nin bulut bilişim vizyonu, tüm paydaşların katılımıyla kurum çapında daha hızlı değişim ve iyileştirme sağlayan kurumsal işbirliği yaklaşımını destekliyor. Kurumsal işbirliği, daha dinamik iş modelleri oluşturulmasının yanı sıra kurumsal stratejinin daha hızlı yaşama geçirilmesi ile sonuçlanıyor.

Software AG Teknoloji Müdürü Dr. Wolfram Jost, konu hakkında şunları söylüyor: "Bugün herkes bulut bilişimle toplam sahip olma maliyetinin düşürülebileceğini ve yazılım tabanlı projelerde pazara çıkış süresinin kısaltılabileceğini biliyor. Software AG"nin bulut stratejisi ise maliyet tasarrufunun ötesine geçerek işbirliği vizyonuyla inovasyonu tetikliyor. Kurumsal işbirliği, departmanlar arasında işbirliğine yönelik geleneksel engelleri kaldırıyor, tüm paydaşların herhangi bir dijital aygıt üzerinde birlikte çalışmalarını sağlıyor."

Bir örnekle açıklarsak, kurumsal işbirliği, bir üreticinin ürün planlama sürecine, organizasyonel ve coğrafi birimleri farklı olsa da, ürün uzmanlarını, iş liderlerini, müşterileri ve iş ortaklarını dahil ederek, ürün iyileştirmeleri arasında geçen gecikme sürelerini azaltıyor ve daha hızlı ürün teslimatıyla sonuçlanıyor. Sonuç olarak üretici, zaman ve maliyet tasarrufu yaparak rekabet avantajını artırıyor.

Dr. Jost şöyle devam ediyor: "Software AG, yıllardır kurumsal işbirliğini desteklemeye yönelik yetenekler üzerinde çalışıyor. Günümüzde ilgili bulut bilişim teknolojilerinin popüler hale gelmesine ve kurumsal inovasyon çalışmalarımızın meyvelerini vermesine paralel olarak, bulutta servis odaklı mimari ve iş süreçleri yönetimi çözümleri sunmaya hazırlanıyoruz."

Yeni çözüm Software AG Cloud Ready
Software AG"nin yeni çözümü Cloud Ready, modelleme, süreç yönetimi, Servis Odaklı Mimari (SOA) ve bulut entegrasyonu bileşenlerinden oluşuyor. Yeni çözüm, bulutta süreç tasarımı ve stratejisi, süreç yönetimi, entegrasyon ve yönetişim yetenekleri sunuyor. webMethods BPMS, SOA ve entegrasyon kullanıcıları, geliştirme, test ve üretim ortamlarını bulutta çalıştırma seçeneğine sahip oluyorlar. ARIS kullanıcıları, süreç dönüşümü projelerinin tasarım, simülasyon ve izleme aşamalarında geniş kapsamlı işbirliği yapabiliyorlar.

Jost, yeni çözüm hakkında şu açıklamayı yapıyor: "SaaS ve bulut tabanlı çözümleri kullanan şirket sayısı arttıkça, bulut uygulamalarını ve verileri kurumiçi uygulamalarla entegre etme ihtiyacı da artıyor. Software AG, farklı platformlarda çalışan uygulamalar arasında entegrasyon ve yönetişim yetenekleri sunuyor. Buna ek olarak, ARIS ve webMethods müşterilerimiz, çözümlerimizi bulutta, kurum içinde ya da bu ikisinin karmasıyla kullanma seçeneğine sahip olacaklar."

Software AG Cloud Ready, müşterilerin bulut bilişimden üç biçimde yararlanmalarını sağlıyor:
• ARIS ve webMethods ürünleri için Amazon EC2 ve VMware dahil yeni platformların kullanımı
• Bulutta ve kurum içinde kullanılan çözümlerin kombinasyonu
• Kurumiçi uygulamalar ile Salesforce, Workday ve Google gibi diğer (SaaS) çözümleri arasında entegrasyon ve yönetişim

Software AG, müşterilerin bulut girişimlerinde başarıyı yakalamaları için, danışmanlık hizmetleri ekibiyle, yazılım, hizmet ve sektörel uzmanlıktan oluşan bir kombinasyon sunuyor. Cloud Ready danışmanlık hizmetleri arasında ileri düzey hazırlık, strateji oluşturma, süreç dijitalleştirmenin yanı sıra kurum genelini kapsayan bulut ihtiyaçları için analiz de yer alıyor. Böylece, bulut tabanlı çözümlere kolay ve pürüzsüz bir geçiş yapılabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları