16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Software AG Bir Kez Daha ESB’de Lider
06 Temmuz 2011 Çarşamba 12:21

Software AG Bir Kez Daha ESB’de Lider

Software AG arka arkaya dördüncü kez ESB (Enterprise Service Bus) pazarının lideri olarak konumlandı.

Hem sunduğu ürün ve hizmetler hem de izlediği stratejiyle Software AG, bağımsız bir araştırma şirketinden tam puan aldı. Büyüyen ESB pazarındaki gücünü kanıtlayan Software AG, pazar mevcudiyeti ile diğer dokuz sağlayıcının önüne geçerek en üst sıradaki yerini aldı.

Software AG, Forrester araştırma şirketi tarafından yayımlanan Forrester Wave Enterprise Service Bus Sistemleri, 2011 İkinci Çeyrek başlıklı raporda, 9 ESB sağlayıcısı ve 11 ESB ürününün arasından sıyrılarak lider gösterildiğini açıkladı. Software AG’nin ESB platformu; uygulama entegrasyon yetenekleri, hızlı mesajlaşma ve olay tabanlı teknolojileri ile Servis Odaklı Mimari’ye (SOA) temel oluşturuyor. Forrester araştırma şirketine göre rapor, ESB konusunda en kapsamlı destek göz önüne alınarak hazırlandı.

Araştırma şirketi bu kategoride Software AG’nin Forrester Wave değerlendirmelerinde son dört yıldır liderliği elden bırakmadığını belirtiyor. Forrester’a göre, Software AG kolay kullanılan bir ESB sağladığı gibi uygulama rahatlığı ve müşterilere değer sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahip. Software AG, değerlendirilen tüm sağlayıcılardan daha fazla sayıda ESB uygulaması gerçekleştirmiş bulunuyor.

Yine Forrester’a göre ESB son birkaç yıl içinde daha da gelişti. Artık ESB kurumlar tarafından, sürekli büyüme için tercih edilen bir araç olarak görülüyor. Forrester araştırmaya katılan kurumların yüzde 58’inin halihazırda ESB kullandığını, yüzde 32’sinin ise kullanmayı planladığını belirtiyor.

Software AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Ürün Müdürü Dr. Wolfram Jost şunları kaydediyor: “ Pazara güçlü ve inovatif çözümler sağlama temeli üzerine kurulan bir sektörde lider olarak konumlanmak bizler için bir gurur kaynağıdır. On yıldan uzun bir süredir, entegrasyon konusunda güçlük yaşayan müşterilerimize hem kullanımı kolay hem de güçlü tek bir platform sağlama hedefine odaklanıyoruz.”

Raporun kopyasına www.softwareag.com/recognition adresinden ulaşılabiliyor. Ayrıca Forrester Research Baş Analisti Ken Wollmer tarafından düzenlenen web semineri www.softwareag.com/webinars adresinden dinlenebiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları