23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Software AG, webMethods’ı Satın Aldı
05 Haziran 2007 Salı 18:11

Software AG, webMethods’ı Satın Aldı

Software AG, webMethods'ı 546 milyon dolara satın aldı. Software AG bu gelişmeyle, 2007'de toplam gelir artışının %30-35 arasında gerçekleşmesini, hisse başına kazancın ise 0,50-0,65 Avro oranında artmasını bekliyor.

Software AG ile webMethods birleşmesi, kurumsal altyapı yazılımı alanında yeni bir global lider yarattı. Software AG bu gelişmeyle, 2007"de toplam gelir artışının %30-35 arasında gerçekleşmesini, hisse başına kazancın ise 0,50-0,65 Avro oranında artmasını bekliyor. Böylece şirket, 2011"e kadar gelirlerini 1 milyar dolara çıkarma hedefine bir adım daha yaklaşmış oluyor. Birleşme, Avrupa BT (bilgi teknolojileri) pazarının en büyük yazılım anlaşması olarak nitelendiriliyor.

Avrupa"nın en büyük kurumsal altyapı yazılımı sağlayıcısı Software AG, kurumsal entegrasyon ve optimizasyon yazılımı şirketi webMethods"ın satın alım işleminin başarıyla tamamlandığını duyurdu. 546 milyon dolar değerindeki birleşmeyle, Avrupa BT (bilgi teknolojileri) sektörünün en büyük yazılım anlaşmasına imza atıldı. Birleşme, kurumsal altyapı yazılımı alanında dünya çapında 4 bini aşkın kurumsal müşterisi bulunan, aynı zamanda Servis Odaklı Mimari (SOA) ve İş Süreçleri Yönetimi (BPM) pazarlarında en büyük bağımsız yazılım sağlayıcılardan biri olan yeni bir global lider yarattı. Software AG bu gelişmeyle, 2007 toplam gelirlerinin %30-35 arasında, hisse başına kazancın ise 0,50-0,65 Avro oranında artmasını bekliyor.

Software AG CEO"su Karl-Heinz Streibich, bu birleşmeyle, 70"i aşkın ülkede 4 binin üzerinde kurumsal müşteriye anında fayda sağlanacağını; söz konusu faydalar arasında daha güçlü bir ürün portföyünün, daha kapsamlı global hizmetlerin ve desteğin, ayrıca benzersiz bir finansal gücün yer aldığını söylüyor. Streibich şöyle devam ediyor: "Birleştirilmiş ürün yol haritamızla, teknolojik yenilik alanına yatırımlarımızı sürdürerek pazardaki liderliğimizi devam ettirmeye kararlıyız. Kurumsal altyapı yazılımına ve müşteri memnuniyetine odaklanan yapımız, Software AG"ye başarıyı getiriyor."

webMethods CEO"su David Mitchell ise bu birleşmenin her iki şirketin benzersiz ve birbirini tamamlayıcı güçlü yanlarına dayanan, büyüme odaklı bir işbirliği olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Ölçek, istikrar ve sınıfının en iyisi teknolojilerin benzersiz birleşimi, müşterilerimize herhangi bir fedakarlıkta bulunma zorunluluğu duymadan ihtiyaçlarına en uygun çözümü seçme imkanı veriyor."

Crossvision İşkolunun Yeni Adı webMethods

Software AG, webMethods"ın entegrasyon yazılımı pazarındaki bilinirliğine ve ününe dayanarak, birleştirilmiş entegrasyon ürün portföyü için webMethods markasını kullanacak. Birleşme, entegrasyon alanındaki gelirleri iki katına çıkarıyor. Aynı zamanda, yeni webMethods işkolu ile Software AG"nin klasik Enterprise Transaction Systems (ETS) işkolu arasında dengeli bir gelir dağılımı yaratıyor.

Her iki şirketin de müşterileri, artan finansal güçten ve birleştirilmiş ürün portföyünden anında fayda sağlayacaklar. Birleşmenin sunacağı faydalardan bir kısmı şu şekilde sıralanıyor:
• Software AG"nin anabilgisayar sistemlerindeki uzmanlığına dayanan Mevcut Sistem Modernizasyonu
• Hızla büyüyen SOA pazarında her iki şirketin deneyimini birleştiren Entegrasyon gücü
• webMethods kurumsal optimizasyon teknolojisini kullanan İş Süreçleri Yönetimi (BPM) ve İş Aktivitesi İzleme (BAM)
• Her iki şirketin teknolojisine dayanan SOA Yönetişimi havuz/kayıt yeteneği
Şirketin Değeri Artacak

Software AG, süreç optimizasyonu, lokasyon konsolidasyonu ve artan arka ofis verimliliği ile, yıllık maliyet tasarrufunun 50 milyon doları bulacağını tahmin ediyor. Süregiden yatırımlar, anahtar Araştırma-Geliştirme birikiminin korunmasına, ayrıca satış gücünün ve müşteri ilişkilerinin istikrarlı bir biçimde devam ettirilmesine yönelik olacak.

Software AG Mali İşler Genel Müdürü Arnd Zinnhardt, bu birleşmenin, şirketin 2011"e kadar 1 milyar dolarlık gelire ulaşma hedefi açısından önemli bir adım olduğunu, bu stratejinin yürütülmesiyle hisse senedi fiyatının ve şirket değerinin artacağını söylüyor.

Software AG, 2007 beklentilerini webMethods kazanımına göre revize ediyor. Grup seviyesinde toplam gelirlerin 2006"ya göre %30-35 artması bekleniyor. Lisans gelirlerindeki artışın %45-50 arasında olacağı tahmin ediliyor. Birleşmeyle birlikte hisse başına kazancın da 3,10-3,25 Avro arasında olacağı öngörülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları