18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Skylogicden 5 Yıllık Anlaşma
13 Nisan 2011 Çarşamba 15:49

Skylogic'den 5 Yıllık Anlaşma

Skylogic ve skyDSL Global genişbant hizmetleri için 3 milyon Avro'ya anlaştı.

Eutelsat Communications"ın genişbanttaki alt kuruluşu Skylogic ve genişbant uydu internet servisinde Avrupa"nın en iyi servis sağlayıcılarından biri olan skyDSL Global GmbH, işbirliklerini 5 yıl daha uzattıklarını açıkladı. Toplam 3 milyon Avro"yu kapsayan anlaşma çerçevesinde skyDSL, gelecek nesil Tooway™ hizmetini Eutelsat"ın güçlü ve yüksek veri akışlı uydusu KA-SAT üzerinden sağlayacak.

skyDSL, SkyDSL2+"yi kullanarak satış kanalları üzerinden, hem bireysel müşterilerine hem de küçük işletmelere, internetten indirme hızını 10 Mbps"e, yükleme hızını ise 4 Mbps"e çıkarıyor. KA-SAT hizmetlerinin devreye girmesine paralel olarak 2011 yılı ortasında hazır olacak olan skyDSL2+ hizmeti Almanya, İspanya, İtalya, Fransa ve İrlanda"da kullanılabilecek.

On yılı aşkın tecrübesiyle uydu internet servisini pek çok karasal ağ ile kullanıcılara götüren skyDSL, Avrupa"da bir satış ağı oluşturmasının yanı sıra tüketicilere ve küçük işletmelere özel genişbant ürün portfolyosu da sunuyor.

skyDSL Global GmbH Genel Direktörü Jan Hesse, imzalanan yeni sözleşme hakkında şunları söylüyor; "Skylogic ile yaptığımız işbirliğinden gurur duyuyoruz. Bu işbirliğinin KA-SAT uydusunun sağlayacağı altyapı sayesinde yeni nesil genişbant servisi ile performansımızı daha da yükselteceğine inanıyoruz. Uydu internet paradigmasını değiştiren Eutelsat"ın yüksek veri akışlı uydusuna geçtiğimizden dolayı çok mutluyuz. SkyDSL olarak şimdiden satış öncesi aktivitelere başladık. Hedefimiz olan Avrupa pazarında güçlü hizmet ve fiyat politikamızla rakamsal uçurumları kapatmayı hedefliyoruz."

Skylogic CEO"su Arduino Patacchini ise Skylogic ile yapılan anlaşma hakkında şunları söylüyor: "Deneyimli uydu internet tedarikçisi olarak, skyDSL Global"in bizim teknolojimizi tercih etmesi, KA-SAT"ın tedarikçiler ve işyerleri için yenilikçi genişbant çözümleri sağlamasındaki potansiyeline güvenimizi daha da güçlendiriyor. Karasal altyapıya ulaşma imkanı olmayan kullanıcıların da genişbant hizmetlerine ulaşabilmesi için işbirliklerimizi sürdürmeyi planlıyoruz.

70 Gbps"ı aşan hız kapasitesi ile Aralık 2010"da fırlatılan KA-SAT, rekabetçi fiyatlarla Avrupa ve Akdeniz bölgesindeki tüm ev ve işletmelere uydu servisi sağlayarak yeni bir çağ başlatıyor. Gelecek nesil iki yönlü wireless KA-bant spotbeam teknolojisi kullanan KA-SAT, bu sayede internet erişiminde yüksek bant aralığı maliyetlerini düşürüyor.
İnternete fiber backbone (omurga) halkası ile bağlı olan ve Avrupa"nın farklı bölgelerine yerleştirilen 8 ana yer istasyonu ve uydusundan oluşan KA-SAT altyapısı, 2011"in ikinci yarısından sonra hizmet vermeye başlayacak.

Tooway™ kullanım ekipmanları küçük bir uydu anteni ve Ethernet yolu ile PC"ye bağlı bir modemi kapsıyor. Kolay ve hızlı kurulumuyla her zaman kullanıma hazır internet erişimi sağlayan Tooway hizmetleri arasında VoIP ve evlere doğrudan uydu TV hizmeti de yer alıyor.

Lisanslı distributör ağı ile Avrupa"ya servis sağlayan Tooway™, hizmet verdiği bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde müşterilerine, evden çalışanlara ve işyerlerine hızlı, esnek ve farklı fiyat seçenekleri sunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları