18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sivas Markalaşmada Komşu İlleri Geride Bıraktı
25 Ağustos 2007 Cumartesi 14:16

Sivas Markalaşmada Komşu İlleri Geride Bıraktı

Sivas'ta, 2007 yılının ilk altı ayı istatistiklerine göre gıdadan mobilyaya; tekstilden ihracata daha bir çok sektörde yapılan marka başvurularının sayısı her geçen gün hızla artıyor.

Marka Şehir olma yolunda istikrarlı ve güçlü adımlarla ilerleyen Sivas, 2007 yılının ilk altı ayı istatistiklerinde de farklılığını ortaya koydu. Gıdadan mobilyaya; tekstilden ihracata daha bir çok sektörde yapılan marka başvurularının sayısı her geçen gün hızla artıyor.

Türk Patent Enstitüsü'nün verilerine göre Marka Şehri Sivas, komşu ili Erzincan ve Van ile aynı sırayı paylaşırken, Yozgat, Düzce, Osmaniye, Kastamonu, Bilecik, Adıyaman, Sinop, Gümüşhane, Artvin gibi bir çok ilimizide çok gerilerde bıraktı. Ülke genelinde 2006 yılının ilk 6 ayı verileri ile yapılan karşılaştırmada bu yıl markalaşmada % 20'nin üzerinde bir artış gözlemlenmektedir.

Marka Şehri olmanın ilk şartının tescilli ürün ve hizmetlerle bu hizmetleri ülke geneli ve dünyaya tanıtmak olduğunun bilincinde olan Sivaslı sanayici ve işadamlarına en büyük desteği sınai mülkiyet ve fikri haklar konusunda hizmet sunan Adres Patent veriyor.

Adres Patent, sanal ortamda yayın yaptığı www.sivasmarka.com sitesi ile marka şehri olma yolunda ilerleyen Sivas halkını markalaşma konusundaki gelişmeler hakkında bilgilendirirken aynı zamanda desteklemek için de siteye üye olan herkese %50 indirim uyguladığını açıkladı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları