20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sinema Tutkunlarına Akademi Neo
06 Kasım 2007 Salı 13:51

Sinema Tutkunlarına Akademi Neo

Sanat - Tasarım - İletişim alanlarında nitelikli bir eğitim vermeyi hedefleyen Akademi Neo'da kayıtlar devam ediyor.

Sanat - Tasarım - İletişim alanlarında nitelikli bir eğitim vermeyi hedefleyen Akademi Neo'da Moda Tasarımı, Sinema-TV, Oyunculuk, Grafik Tasarım, Reklamcılık ve Yazılı ve Görsel Medyada Habercilik olmak üzere 6 bölüm bulunuyor. Öğrenciler, 2 yıllık eğitimleri boyunca 12 - 16 kişilik sınıflarda yenilikçi ve uygulama ağırlıklı dersler alacak. Akademi Neo, yüksek düzeyde bir eğitim verebilmek için tüm bölümlere mülakat veya yetenek sınavıyla öğrenci kabul ediyor.

Sanat - Tasarım - İletişim alanlarında 2 yıl süreyle teori ve pratiğin bir arada yürütüleceği Akademi Neo Sinema - TV Bölümü, film yapımı ve estetiği ile ilgili konularda eğitim almak isteyen herkese 12 kişilik sınıflarda uygulamalı sertifika programı sunuyor. Çağdaş eğitim anlayışı ve benzersiz teknolojik altyapısı ile öğrenciler, iki yıl boyunca sektörden önemli isimlerle kazanacakları deneyimle, sinema ve televizyon dünyasında hızla yol alabileceklerdir.

Sinema - TV Eğitimi için yeni Alternatif: Akademi Neo Sinema-TV Bölümü

Kendi alanında isim yapmış sanatçı ve eğitmenlerden oluşan kadrosuyla sanat-tasarım ve iletişim dünyasına donanımlı ve deneyimli yeni isimler kazandırmayı hedefleyen Akademi Neo’da Türkiye sinemasının en önemli yönetmenlerinden Derviş Zaim, Sinema - TV Bölümü’nün başkanı.

Her yaştan sinema tutkununun ihtiyacı göz önüne alınarak hazırlanan eğitim programı, Akademi Neo’nun gelişmiş teknolojik imkanları ile hayata geçiyor. Eğitim programı çerçevesinde, yönetmenlik, senaryo, video üretimi, film teorisi, sinema tarihi, kurgu, görsel efekt ve animasyon, sanat yönetimi, ses, görüntü ve elektronik ortam, TV programcılığı ve yapımcılığı, klip ve reklam yapımı gibi birbirini tamamlayan ve öğrencinin bakış açısını ve deneyimini geliştiren pek çok ders mevcut. Her 2 öğrenciye 1 kameranın düştüğü bölümde, öğrenciler film yapım sürecini başından sonuna kadar birebir deneyimlemenin yanı sıra, canlı yayın yapma olanağı da bulacaktır.

Her bir öğrencinin projesini tamamlayabilmesi için kullanabileceği, 1 PC ve 1 MacPro bilgisayarın yanı sıra, okulda 2 adet profesyonel kurgu odası, 1 profesyonel ses kayıt ve reji stüdyosu da mevcut.

Akademi Neo Sinema - TV Bölümüne son başvuru tarihi 22 Kasım. Mülakatlar ise 24 – 25 Kasım 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Akademik Takvim
I.Dönem: 3 Aralık 2007 – 29 Şubat 2008
II.Dönem: 10 Mart 2008 – 13 Haziran 2008

SİNEMA – TV Bölüm Başkanı: Derviş Zaim

Eğitmenler: Derviş Zaim Yönetmenlik / Serpil Kırel Senaryo / Serkan Çiftçi Video Üretimi / Çiçek Kahraman Kurgu Teknikleri ve Kuramı / Çağla Ormanlar Ok Sanat Yönetimi / Kerem Kurdoğlu Post Prodüksiyon, Görsel Efekt ve Animasyon / Övgü Gökçe Dünya Sineması / Selim Eyüboğlu Sinemada Zamana Direnen Tarz ve Trendler / Geçmişle Gelecek Arasında: Sinemanın Değişen Kabuğu / Senem Aytaç Film Teorisi / Alper Maral Ses ve Müzik / Serkan Çakarer Yapım

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları