05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şimdi Yaz Okulu Zamanı
20 Haziran 2008 Cuma 11:59

Şimdi Yaz Okulu Zamanı

Okullar kapanınca, aileler çocuklarını geliştirecek yaz okulu arayışlarını da hızlandırdı.

Okullar kapanınca, aileler çocuklarının sosyal yanıyla, yabancı dilini geliştirecek yaz okulu arayışlarını da hızlandırdı. Hey Travel Trends Yurtdışı Eğitim Bölümü Müdürü Selin Çizmeci, yurtdışında kalitesini kanıtlamış çok sayıda yaz okulu ile çalıştıklarını belirterek, 8-16 yaş grubu gençlere yönelik birçok seçenekleri olduğunu söylüyor.

Çizmeci, yaz okullarında dil eğitiminin 1 Haziran-30 Ağustos dönemini kapsayacağını belirterek, şu bilgileri veriyor:

"Atalarımız her dil bir insandır diyerek yabancı dil eğitimin önemine vurgu yapmış. Dil eğitimi yarının yöneticileri, günümüzün gençleri için çok önemli. Artık dünya ile bütünleşmenin yolu dil bilmekten geçiyor. Çocuklar yaz okullarımızda hem dil öğreniyor, hem de farklı hobi ve farklı kültürlerle tanışarak, sosyal yönlerinin gelişimine katkıda bulunuyor".

Öğrencileri anlaşmalı oldukları ABD, İngiltere ve Malta"daki dünyanın en iyi okullarına yolladıklarını belirten Çizmeci, bunların içinde Embassy CES, EC,
Kaplan gibi ünü dünyayı saranların bulunduğunu vurguluyor. Geleceğin yıldızı çocukların bu ünlü okullarda dil eğitimi almanın yanı sıra, liderlik, takım ruhu ve kendilerine özgüven gibi konularda da deneyim kazandıkları belirtiliyor.

Basketbol, futbol, tenis, voleybol, jimnastik, yüzme ve zihinsel oyunlar gibi etkinliklerin de olduğu yaz okullarında eğitim süreleri 2 ile 8 hafta arasında değişiyor. Dil turlarının isteğe bağlı süreye göre fiyatlandırıldığı belirtiliyor. Çizmeci, çok sayıda seçenekleri olduğunu anımsatarak, İngiltere"deki bazı okullarda fiyatın 465 Sterlin"den başlayıp (yaklaşık 1.157 YTL), 540 Sterlin"e (yaklaşık 1.344 YTL), ABD"deki okullarda ise 960 dolardan bin 25 dolara kadar çıktığını söylüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları