20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şimdi Lotus Öğrenme Zamanı
22 Haziran 2008 Pazar 13:07

Şimdi Lotus Öğrenme Zamanı

Lotus, Edutime Bilgi Teknolojileri Akademisi ve İnproda İnsan Kaynakları Danışmanlığı ile ortak bir projeye imza atıyor.

Türkiye"deki Bilişim ve Telekomünikasyon alanında uzman eksiğini kapatmak için Lotus, bir dizi eğitimi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Türkiye"de 1000"den fazla kurum ve 150.000"den fazla kişinin kullandığı Lotus ekosisteminde nitelikli iş gücü açığını kapatmak isteyen Lotus, Edutime Bilgi Teknolojileri Akademisi ve İnproda İnsan Kaynakları Danışmanlığı ile ortak bir projeye imza atıyor.

Lotus Eğitim adını taşıyan bu proje, bilişim profesyonelleri yanında üniversite mezunlarına ve son sınıf öğrencilerine, Lotus eğitimlerinin verilmesini ve uluslararası yetkinlikte Lotus sertifikası kazandırmasını amaçlıyor. Temmuz ayında başlayacak olan Lotus Eğitim projesi için kayıtlar başladı. Kariyerlerine yön vermek isteyen gençlerin ve becerilerine bir yenisini eklemek isteyen BT profesyonellerinin eğitime büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Lotus Eğitim, 150 saat sürecek ve Edutime"ın deneyimli kadrosu tarafından hayata geçirilecek. Katılımcılar Lotus yazılımları hakkında bilgi edinecek ve eğitimin tamamlanmasının ardından Lotus Sertifikası sahibi olacak.

Lotus Eğitim kapsamındaki dersler sayesinde, bireylerin kariyerlerini, kurumların ise iş süreç ve verimliliklerini daha ileriye götürmeleri sağlanıyor. Yine bu kapsamda, yetkinlik belirten sertifika sahibi olacak olan Lotus profesyonellerinin yetiştirilmesi ve bilişim sektörüne donanımlı insan kaynağının sağlanması amaçlanıyor. Lotus, okullarından yeni mezun olmuş ya da olacak olan öğrencilere vereceği eğitimde Lotus Domino sistem yöneticisi ve Lotus programcısı eğitimleri veriyor. Proje kapsamında eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler, IBM iş ortakları ve müşterilerinde staja ya da işe başlama imkanı da bulabilecek. Bunun için İnproda İnsan Kaynakları Danışmanlığı tarafından başarılı olan öğrencilere iş görüşmesi garantisi verilecektir.

Lotus Eğitim projesi hakkında bilgi veren IBM Lotus Satış Yöneticisi Murat Tüzüm, Lotus dünyasının iyi eğitimli kişilere ihtiyacı olduğunu belirtti. Tüzüm, Kariyer planlama aşamasında olan kişilerin de pazardaki eğilimleri ve fırsatları takip ederek doğru alana yatırım yapmaları gerektiğini aktardı.

Yapılan eğitimlerin ardından katılımcılara insan kaynakları desteği verecek olan İnproda İnsan Kaynakları Genel Müdürü Günnur Aktoros, bu projenin içinde bulunmaktan duydukları memnuniyeti belirtirken şunları ekledi; "Bilişim ve Telekomünikasyon alanında her yıl gittikçe artan bir istihdam sorunu bulunmakta. Bu sorunun ortadan kalkması için bu ve bunun gibi projelerin hayata geçirilmesi önemli. Biz İnproda olarak katılımcıların eğitim sonrasında iş bulmaları için elimizden geleni yapacağız."

Lotus Eğitim projesine ev sahipliği yapacak olan Edutime Bilgi Teknolojileri Akademisi adına konuşan Genel Müdür Özgür Demir şunları belirtti. "Türkiye"de özellikle bilişim eğitimi konusunda ciddi eksiklikler yaşanıyor. Bütün BT firmaları sanıldığının aksine bilgisayar mühendisi aramıyor. Firmaların yüklü programlarını kullanabilen ve uygulama geliştirebilen çalışanlara ihtiyacı var. Lotus Eğitim programı sayesinde bu yetkinliği katılımcılara kazandıracağımızı düşünüyoruz."

Daha fazla bilgi için www.jobula.com ve www.edutime.com.tr adreslerine başvurulabilir. Ödeme konusunda KoçFinans ve Bank Pozitif tarafından 10 taksit seçeneği sunulmaktadır. Lotus Eğitim, Temmuz ayında başlayacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları