27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sigorta Sektöründen Eğitime Katkı
16 Haziran 2007 Cumartesi 12:13

Sigorta Sektöründen Eğitime Katkı

Aksigorta ve İstanbul Üniversitesi, eylül ayı sonunda eğitime başlayacak olan Acente Okulu ile üniversite-sektör işbirliği alanında önemli bir örnek oluşturacak.

Yeni eğitim döneminde Aksigorta ve İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle eğitime başlayacak olan Acente Okulu’nun altyapısı hazırlandı. Eylül ayı sonunda başlayacak olan program, üniversite-sektör işbirliği alanında önemli bir örnek oluşturacak.

Önce altyapı desteği, sonra eğitim desteği

Altyapı çalışmaları kapsamında, Aksigorta sponsorluğunda yenilenen eğitim salonlarının açılışı 14 Haziran 2007 Perşembe günü üniversite yetkilileri, sigorta sektörü ve basın mensuplarının da katılımıyla gerçekleştirildi. Salonları eğitime açan üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Ural, Aksigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Targan Ünal ve Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Fahri Altıngöz yaptıkları konuşmalarda sektörün büyümesi yönünde eğitime verilecek desteğin üzerinde durarak eğitimin önemini vurguladılar. Rektör Yardımcısı Ural, Aksigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin’e bir teşekkür plaketi sunarken Genel Müdür Yardımcıları Fahri Altıngöz, Çetin Kolukısa ve Cengiz Erten’e de birer teşekkür belgesi verdi.

Yeni öğretim dönemiyle birlikte başlayacak olan programda, sigorta sektörünün içinde yer alan ya da sigortacılık hakkında hiçbir bilgisi olmadığı halde konuya ilgi duyan herkesin eğitilmesi amaçlanıyor. Derslerin modüler olarak alınabilineceği programda eğitimler, konunun uzmanları tarafından verilecek. Buna göre katılımcılardan isteyen sadece tek ders, isteyense daha fazla ders seçebilecek. Program sonunda verilen sertifikada ise kişinin devam ettiği dersler belirtilecek. Aksigorta’nın vermiş olduğu destek sonucunda katılımcılardan oldukça düşük bir ücret talep edilecektir.

Aksigorta yöneticileri, eğitim desteğiyle de Acente Okulu’nun yanında

Acente Okulu’nda, Aksigorta yöneticileri sektörün uzman yöneticileriyle beraber ders verecek. Program, sigorta şirketlerine ve sigorta acentelerine eleman yetiştirmenin yanı sıra sektör bünyesinde çalışanları eğitmeyi, ayrıca halkı sigortacılık hakkında bilgilendirerek sigorta bilinci oluşturmayı amaçlamakta.

Aksigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, Acente Okulu’na katkıda bulunarak sektörün dağıtım kanallarında eğitim ihtiyacını gidermeye yardımcı olmayı amaçladıklarını söyledi ve sektördeki eğitim eksikliğine dikkat çekti. Yergin, Aksigorta’nın asıl desteğinin yeni öğretim dönemiyle birlikte eğitim konusunda olacağını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları