22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siemense KalDerden Büyük Ödül
27 Kasım 2008 Perşembe 12:50

Siemens'e KalDer'den Büyük Ödül

Operasyonel İşletmeler kategorisinde Ulusal Kalite Büyük Ödülü'ne Siemens AŞ Sağlık Sektörü layık görüldü.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve Türk Sanayici ve İşadamları Derneği"nin (TÜSİAD) bu yıl 17"ncisini düzenlediği Kalite Kongresi"nde Ulusal Kalite Büyük Ödülü"ne, Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. Sağlık Sektörü layık görüldü. 26 Kasım"da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi"nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Siemens A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Gelis, 160 yıla dayanan köklü geçmişi ile kalite kavramının bir şirket kültürü olduğuna dikkat çekerek, "Kalite uzun bir yolculuk. EFQM Mükemmellik Modeli"ni faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde uygulamaktayız. KalDer"in bu değerli ödülle kalitemizi onaylaması bize gurur verdi" dedi.

Siemens Sağlık Direktörü Ufuk Eren de, bu ödülü almalarını sağlayan en önemli faktörler arasında "global rekabetçilik", "inovasyon" ve "müşteri odaklılık" kavramlarının geldiğini vurgulayarak, "Müşteri odaklılık temamızı, tüm süreçlere ve çalışanlarımıza sistematik araçlarla yaydık. 2001 yılından bu yana her yıl sürekli iyileştirmelerimiz sayesinde müşteri memnuniyetinde önemli bir gelişim sağladık" diye konuştu.

Siemens Sağlık, sürekli öğrenme, inovasyon ve iyileştirme kapsamında, hem yeni iş alanları yaratılmasına hem de mevcut iş alanlarının olgunluğunun geliştirilmesine önemli kaynaklar ayırıyor. Global çözümler, anahtar teslim hastane projeleri, entegre servis yönetimi, Siemens Akademi ile ilgili yaklaşımlarıyla içinde bulunduğu sektör ve pazarda farklılık yaratmaya odaklanıyor. Öğrenme kapsamında hem yurtiçinde hem de yurtdışında yaptığı kıyaslamalardan önemli kazanımlar elde ediyor.

Dünyanın en büyük entegre teşhis çözümleri firması
Dünyanın en büyük bütünleşmiş tıp çözümleri sağlayıcılarından biri olan Siemens Sağlık organizasyonu dünyada yaklaşık 33.000 çalışanı ile toplam 120 ülkede faaliyet gösteriyor. Bu ülkelerin 11"inde 17 üretim tesisi bulunuyor. Yıllık 728 milyon euro Ar-Ge harcaması ile sağlık sektörünün en önemli küresel oyuncularından biri.

Siemens Sağlık Türkiye"deki 160 çalışanı ve Ankara, İzmir, Bursa, Samsun, Konya, Antalya, Mersin, Adana, Gaziantep, Trabzon, Van, Diyarbakır ve Erzurum"da bulunan destek noktaları ile sektörün en geniş organizasyonuna ulaşmış durumda.

Siemens Sağlık, sahip olduğu başarılı in vivo ve IT çözümlerine, 2006 ve 2007 yıllarında yaptığı önemli yatırımlar ile birlikte in vitro teşhis çözümlerini de ekleyerek, moleküler tıp ve kişiye özgü tıp alanlarında dünyanın en büyük entegre teşhis çözümleri sunan ilk firma oldu.

Mükemmellik Ödülü de almıştı
EFQM Mükemmellik Modeli"ni yönetim modeli olarak kabul eden Siemens Sağlık"ın 1 Ekim 1997 tarihinde, fonksiyonel organizasyondan süreç bazlı organizasyona geçmesi, yolculuğunun en önemli kilometre taşlarından birisini oluşturuyor. Süreçlerle yönetim kapsamında yaklaşık 11 yıldan bu yana edinilen deneyimle iş yapma şekli sürekli iyileştiriliyor.

Bilgi sistemleri destekli stratejik yönetimi, dinamik bir ortamda gerçekleştiriyor. Bu dinamik yaklaşımın çalışanlara etkili yayılımı sayesinde hem pazar payı hem de finansal sonuçlar iyileştiriliyor. Siemens Sağlık, gerçekleştirdiği üstün başarılar sayesinde tüm Siemens genelinde verilen Mükemmellik Ödülü'ne layık görülmüştü.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları