29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siemens Sağlıktan Yaratıcı Ol Yarışması
18 Ocak 2012 Çarşamba 10:06

Siemens Sağlık'tan Yaratıcı Ol Yarışması

Yaratıcı Ol yarışması, sağlık teknolojileri alanındaki yenilikçi fikirlerle ilgilenen üniversite öğrencilerine, Siemens mucitleriyle birlikte çalışma olanağı sunuyor.

Dünya genelinde 1950’de 46.6 yıl olan ortalama yaşam süresinin 2025 yılında 72’ye yükselmesi bekleniyor. Dünya nüfusu ile birlikte hızla katlanarak artan diyabet ve kalp rahatsızlıkları gibi kronik hastalıklar; devletlerin sağlık sistemlerinin büyük baskı altında kalmasına yol açıyor. Bu açıdan insanlığa yardımcı olacak fikirlerin ortaya atılması ve geliştirilmesi gerekiyor.

Siemens Sağlık’ın Almanya’daki  İnovasyon Beyin Takımı; Yaratıcı Ol yarışması ile jüri tarafından belirlenecek finalistlere paylaştırılacak toplam 15 bin euro para ödülünün yanı sıra, en iyi 20 adaya buluş geliştirme fırsatını da sunuyor. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, proje sunumlarını 5 Mart 2012’ye kadar teslim etmeleri gerekiyor.

Üç ay süreyle, gelişmeye açık bir ortamda Siemens mucitleriyle birlikte gerçek hayatta karşılaşılan sorunlar üzerinde çalışma fırsatı yakalayacak adayların; bu süreçteki seyahat, konaklama masrafları ve cep harçlıkları Siemens tarafından karşılanacak. Sonuçların nisan ayında açıklanmasının ardından, dereceye giren 20 fikir sahibi 15 Haziran-15 Eylül 2012 tarihleri arasında Almanya'da gerçekleştirilecek inovasyon kampına katılma hakkı kazanacak. Temmuz ayında düzenlenecek ödül töreni ile yarışmanın kazananlarına ödülleri sunulurken, Siemens mucitleriyle birlikte çalışma şansı yakalayan finalistlere veda organizasyonu da Eylül 2012'de yapılacak.

Öğrenciler yaratıcılıklarını sınıyor

Herhangi bir yüksek öğretim kurumunda öğrenci olarak kayıtlı olmaları gereken adayların, yarışmaya katıldıkları fikirlerin kendilerine ait olduğunu ve daha önce başka bir yarışmada kullanılmadığını teyit etmeleri gerekiyor. Yaratıcı Ol yarışmacıları; teşhis ve tedavi edici görüntüleme cihazları ile yöntemler, görüntüleme cihazları bileşenleri ve bu cihazları destekleyen altyapılar, iş akışlarını iyileştirecek ve maliyetleri düşürecek modeller, gelişmekte olan ülkeler için kırsal bakım ürünleri, yeşil inovasyon, tıbbi cihazlar için mekatronik bileşenler, X-ışın ekipmanları için güç ve vakum teknolojileri, bütün bunların tasarımları gibi sağlık konularında ürettikleri yenilikçi fikirlerle katılım gösterebiliyor.

Yaratıcı Ol yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi siemens.com/innovationthinktank adresinden edinilebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları