18 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siemens  ICCI 2011 Fuarında
16 Haziran 2011 Perşembe 15:12

Siemens ICCI 2011 Fuarı'nda

Siemens, enerji sektöründe geleceğe yön veren çözümlerini ve en son teknolojilerini ICCI 2011 fuarında tanıtıyor.

Enerji sektörüne yönelik entegre çözümleriyle dünyanın en geniş çevre portföyüne sahip Siemens, sektörün profesyonellerini geleceğin çözüm ve teknolojileriyle tanıştırmaya hazırlanıyor. Bu yıl 17. kez düzenlenecek olan ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı"nın sponsorlarından biri olan Siemens, etkinlik çerçevesinde Türkiye ve dünyadan başarılı projelerini Yarın artık bugün sloganıyla fuar ziyaretçileri ile buluşturuyor. Siemens, ICCI 2011"de aralarında Direct Drive teknolojili rüzgar türbinleri ile dünyanın en verimli H-sınıfı gaz türbininin de yer aldığı pek çok ürün ve teknolojisinin Türkiye lansmanını da gerçekleştiriyor.

15-17 Haziran 2011 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi"nde gerçekleştirilen ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı, enerji sektöründeki tüm paydaşlara yönelik çözümleri bir araya getiriyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı"nın yanı sıra Elektrik İşleri Etüt İdaresi, TÜBİTAK gibi kurumların, sektörün ve iş dünyasının önde gelen sivil toplum kurumu temsilcilerinin yer aldığı etkinlik, Türkiye"nin gelişimine paralel olarak artan enerji ihtiyacına dikkat çekmeyi hedefliyor.

Bu yıl 17. kez düzenlenen ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı"nın sponsorlarından biri olan Siemens, etkinlik çerçevesinde Türkiye ve dünyadan başarılı projelerini Yarın artık bugün sloganıyla fuar ziyaretçilerine sunuyor. Siemens, ICCI"11"de yeni teknolojisiyle ürettiği dünyanın en verimli H-sınıfı gaz türbininin Türkiye lansmanını da gerçekleştiriyor.

ICCI 2011 kapsamında Siemens standında sektör temsilcileri ile dokuz farklı konu başlığı altında sadece ürün ve çözümlerini değil, dünyada trendleri belirleyen yenilik ve teknolojileri de aktardıklarını dile getiren Siemens"in Enerji Sektörü Direktörü Oğuz Tezel, Siemens olarak, enerji sektörünün tüm dönüşüm zincirinde var olarak hem dünya hem de Türkiye genelinde pek çok projeye imza attıklarını ifade etti. Tezel, fuar kapsamında Türkiye"de ilk defa lanse edilen ürün ve çözümlere de yer verdiklerini sözlerine ekledi.

Geleceğin teknolojilerini bugünden sunan Siemens"in fuar kapsamında tanıttığı ürün ve çözümler arasında Türkiye"de ilk kez tanıtılacak olan ürünler ise oldukça ilgi çekici. Yakın gelecekte hayatımıza girecek olan ve sürüdürülebilir şehirlerin vazgeçilmez bir parçası olacak elektrikli otomobillerin kullanımına özel geliştirilen şarj istasyonlarının lanse edildiği fuarda ayrıca enerji üretimine yönelik yeni ürünler de öne çıkıyor.

Siemens"in SGT5-8000H isimli dünyanın en güçlü ve en verimli türbininin lanse edildiği fuarda, ayrıca petrol ve gaz sektörünün kullanımı için özel tasarlanan ve önemli bir boşluğu dolduracak olan SGT-750 gaz türbini de ziyaretçiler ve sektör profesyonelleriyle buluşuyor.

Türkiye"de üretilen ve dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen Yüksek Gerilim Ayırıcıları ile günümüzde sayıları hızla artan rüzgar türbinlerine yönelik ürün ve çözümler de Siemens"in standında yer alıyor. 2.3 MW gücünde, 113 metre kanat çapına sahip Direct Drive teknolojili, dişli kutusu kullanımı gerektirmeyen türbinlerin de tanıtıldığı fuarda, ayrıca Türkiye"de ilk örnekleri kullanılmaya başlanan ve rüzgar türbinlerinde Orta Gerilim panosu tercihini değiştiren gaz izoleli 8D serisi panoları ve dünyanın 5 kıtasında 80 ülkeye ihraç edilen NXAIR ailesi Orta Gerilim panosu da sergileniyor.

ICCI"11 kapsamında yeni ürün ve teknolojilerinin yanı sıra sunduğu danışmanlık hizmetlerini de paylaşan Siemens, bu alanda iletim ve dağıtım şirketlerine yönelik Şebeke Danışmanlığı Servisi ile öne çıkıyor. Yatırımların geri dönüşü ve tesislerin sürdürülebilirliği konularında yatırımcılara destek verilen Enerji Servisleri"nin de tanıtımını gerçekleştiren Siemens, ayrıca geleceğin modern şehirlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak olan Akıllı Binalar, Enerji Verimliliği ve Akıllı Şebekeler çözümleri hakkında da fuar ziyaretçilerini bilgilendiriyor.

Siemens, ICCI"11 kapsamında enerji sektörünün farklı ihtiyaçlarına yönelik beş ayrı bildiri yayınlıyor. Siemens tarafından hazırlanan bildiriler; TCM Türbin Durum İzleme Sistemi, Hibrid ve Elektrikli Araçlar ile Toplu Ulaşımda Enerji Verimliliği, Rüzgar Türbinlerinde Direct Drive Teknolojisi, Yeşil Bina Monitörü, Dünyanın en güçlü ve en verimli türbini ünvanlarıyla dünya rekorunu elinde bulunduran SGT5-8000H şeklinde sıralanıyor.

Fuarda 9. Salon H111 no"lu standında ürün ve çözümlerini aktaran Siemens, fuarı ziyaret etme fırsatını bulamayanları da unutmayarak internet üzerinden bilgi edinme imkanı sunuyor. Fuarla ilgili tüm güncel gelişmelere, Siemens"in ICCI"11 özel web sitesinden ve Siemens Türkiye kurumsal Facebook, Twitter ve YouTube sayfalarından ulaşılabiliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları