22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siemens AG ve Atos Origin Birlikteliği
17 Aralık 2010 Cuma 12:32

Siemens AG ve Atos Origin Birlikteliği

Siemens AG, IT alanında bir başka dünya devi Atos Origin ile stratejik işbirliği kuruyor.

Global stratejik işbirliği çerçevesinde Atos Origin 850 milyon avro karşılığında Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri"ni bünyesine katarken, Siemens AG de en az beş yıl boyunca yüzde 15 oranında Atos Origin"in hissedarı olacak.
Ortaklık sonucunda oluşan yeni yapının yaklaşık 8,7 milyar avro gelir ve 78 bin çalışan ile öncü bir IT şirketi olması ön görülüyor. Anlaşma kapsamında Siemens AG, en az yedi yıllık bir süre için Atos Origin ile yaklaşık 5,5 milyar avro değerinde IT Dış Kaynak Hizmetleri anlaşması yapacak.
2010 yılına damgasını vuracak stratejik birleşme kararı ile ilgili Siemens AG CEO"su ve Dünya Başkanı Peter Löscher, yaptığı açıklamada, "Avrupa"nın lider IT şirketini yaratıyoruz. Her iki şirket birbirlerini tamamlayıcı müşteri ve çoğrafi yapıları ve sundukları hizmetlerden fayda sağlayacaklar. Kurulacak yeni şirketin bir hissedarı ve stratejik ortağı olarak bu işbirliğinin Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri çalışanları, hissedarları ve müşterilerimiz için katma değer yaratacağına inanıyoruz. Önümüzdeki yedi yıl boyunca yeni şirket, Siemens"in IT altyapı hizmetleri ve uygulamalarından sorumlu olacak" dedi.
Siemens AG"nin Atos Origin"le bir global stratejik IT işbirliği kurmak üzere anlaşmaya vardığını bildirmekten mutluluk duyduğunu belirten Atos Origin"in Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Thierry Breton, "Bu anlaşma, Atos Origin"le Siemens arasında sağlam temelli ve uzun vadeli bir işbirliğinin başlangıcıdır. Bu işbirliği Avrupa"da IT alanında yüksek katma değerli bir güç merkezi yaratacak. Hem müşterilerimiz hem de çalışanlarımız için IT"nin geleceğini şekillendirecek iş ve gelişme fırsatları yaratıyoruz. Bu işbirliğini, Siemens dahil olmak üzere tüm hissedarlarımız için değer kazandıracaktır." dedi.
Yapılan anlaşmaya ilişkin birleşme sürecinin Temmuz 2011 tarihinde tamamlanması öngörülüyor.
Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri"nin geçmiş yıllarda Siemens Türkiye"nin büyümesinde önemli rol oynadığını ifade eden Siemens Türkiye CEO"su Hüseyin Gelis, "Yeni şirket, global anlamda olduğu gibi Türkiye"de de partnerimiz olmaya devam edecek. Yeni işbirliği büyük kurumlara IT çözümleri sunmak amacıyla Siemens satış ağının gücünü de yanına alarak çalışmalarına devam edecektir" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları