28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siemens 175 Kişiyi İşe Aldı
23 Aralık 2010 Perşembe 10:47

Siemens 175 Kişiyi İşe Aldı

Siemens, İŞKUR işbirliğiyle Düzce Operasyon Merkezi için, 175 kişiyi eğiterek işe aldı.

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, "Anadolu"da operasyon merkezi yapılanması" kararıyla hayata geçirdiği "Düzce Operasyon Merkezi"nde istihdam yaratmaya başladı. Siemens"in Türkiye"ye duyduğu güveni de temsil eden "Düzce Operasyon Merkezi", gerçekleştirdiği ilk sertifikasyon programını tamamlayan 175 kişinin istihdamı gerçekleşti.
Eğitimler sonunda başarılı olan 175 kişiye yönelik olarak sertifika töreni düzenleyen Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, sertifika sahiplerinin işe alım süreçlerini gerçekleştirdi.. Ön analiz ve pilot çalışmalar sonucunda, sahip olduğu potansiyel ve nitelikli insan kaynağı nedeniyle, "operasyon merkezi" yatırımını Düzce"de yapma kararı alan Siemens, bu yatırımı için de Düzce"de toplamda 650 kişiye istihdam sağlamış oldu.
Siemens, sertifika programlarını devam ettirerek, uzun vadede Düzce ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediklerini vurgulayan Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Orhan Akbulut ''Düzce ilindeki tüm yerel yönetim birimlerinden almakta olduğumuz yakın desteği İşkur'un Düzce yönetiminden de gördük ve çok memnun olduk. Bu destek ile Siemens'in büyüyen çağrı merkezi için ihtiyaç duyduğu yeni kadrolar zamanında hazırlanarak operasyona yerleştirilebildi. Işkur Düzce yönetimine gösterdikleri yakın işbirliği için çok teşekkür ederiz"dedi.
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Düzce Şube Müdürlüğü ve Siemens'in işbirliğinde gerçekleşen programa göre; İŞKUR"un belirlediği ve Siemens tarafından uygun görülen adaylara yönelik işe alım ve başlangıç eğitim çalışmalarını kapsayan çalışma, bu konudaki örnek uygulamalar arasında yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları