04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siber Güvenlik ITU Telecom World 2012’de
25 Mayıs 2012 Cuma 15:25

Siber Güvenlik ITU Telecom World 2012’de

Kaspersky Lab’le işbirliği yapan ITU’nun Ekim ayında Dubai’de düzenlediği ITU Telecom World 2012’nin ana başlığı Siber Güvenlik olarak belirlendi.

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, bilgi ve iletişim teknolojisi için ITU (Uluslararası Telekomünikasyon Birliği) ile yaptığı işbirliğini duyurdu. Bu işbirliği doğrultusunda, Birleşmiş Milletler temsilcisi olan ITU tarafından 14-18 Ekim tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Telecom World 2012 etkinliğinin gündem maddelerinden biri de Siber Güvenlik olacak.

Dünya üzerinde en hızlı büyüyen BT güvenlik şirketlerinden olan Kaspersky Lab, ITU ve Uluslarası Siber Tehditlere karşı Multilateral Ortaklık (IMPACT) gibi global kuruluşlarla yakın işbirliklerini sürdürüyor. Buna paralel olarak şirket, ITU tarafından düzenlenen “Telecom World 2012” etkinliğinin zirve toplantısında yer alacak siber güvenlikle ilgili tartışmalara katkıda bulunacak. Etkinlikte, uluslararası düzeyde ve geniş çapta koordine edilmiş siber saldırılarla ortaya çıkan riskleri azaltmanın yolları ve bu konuda uluslararası işbirliklerini güçlendirme stratejilerinin de ele alınması planlanıyor. Kaspersky Lab Yönetim Kurulu Başkanı Eugene Kaspersky’nin açılış konuşmasını yapacağı etkinlik, siber tehditlerle mücadele konusunda büyük önem taşıyor.

Çözüm önerileri masaya yatırılacak
Bu işbirliğiyle ilgili olarak konuşan ITU Genel Sekreteri Hamadoun Touré, “Siber güvenlik, evrensel çapta ele alınması gereken büyük bir sorun. Bu nedenle Kasım ayında düzenlediğimiz etkinlik, yüzleşmek zorunda kaldığımız güvenlik sorunları ve önlemleri konusunda bilgi alışverişinin yapılacağı en geniş platform olacak. Telecom World 2012’de Kaspersky Lab’in bilgi ve tecrübesiyle sağlayacağı katılımdan dolayı oldukça mutluyuz” dedi.

ITU Telecom World 2012 etkinliği hakkında Eugene Kaspersky ise, “Siber güvenlik hepimiz için hızlı büyüyen bir sorun. Bu sorunun en iyi şekilde ele alınması için gerekli tüm müzakereler, ITU Telecom World 2012 uluslararası platformunda yapılacak” diye konuştu.

ITU Telecom World 2012 gündeminde siber güvenliğin yanı sıra, yüklü data etkisi, bulut programlama, akıllı şehirler gibi teknoloji dünyasının en çok konuşulan başlıkları da yer alacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları