25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Shrek 3te HP Teknolojisi
09 Haziran 2010 Çarşamba 13:23

Shrek 3'te HP Teknolojisi

Shrek 3 HP teknolojisi ile 3 Boyutlu olarak izleyiciler ile buluşacak.

HP'nin teknoloji gücü DreamWorks Animation ile bir kez daha buluştu. Bu kez Shrek 3 boyutlu olarak izleyiciler ile buluşacak.

HP"nin Z800 İş İstasyonları, HP ProLiant blade sunucuları, HP Halo Telepresence Çözümleri, HP StorageWorks Enterprise Virtual Array, HP StorageWorks X9000 Ağa Bağlı Depolama Sistemleri ve HP DreamColor ekranları kullanılarak gerçekleştirilen animasyon filmi Shrek, 3 D teknolojisi ile görkemli bir dönüş yapıyor.

Shrek Sonsuza Dek Mutlu adıyla gösterime girecek olan film ile ilgili olarak bilgi veren DreamWorks Animation"ın baş teknoloji yöneticisi Ed Leonard "DreamWorks Animation"da yılda iki ya da üç adet 3 boyutlu filmin yapımcılığını gerçekleştiriyoruz ve niyetimiz her yeni filmle birlikte izleyicilerin daha yüksek kalitede özel bir deneyim yaşamalarını sağlamak" dedi. Ed Leonard sözlerine şöyle devam etti: "HP en iyi araç ve ürünleri sağlayarak, film yapımcılarımızın teknoloji tarafından kısıtlanmak yerine teknoloji sayesinde güç kazanmalarına olanak vererek istediğimiz bu hedefe ulaşmamıza yardımcı oluyor."

DreamWorks Animation"daki prodüksiyon sanatçıları en üstün performans için, karakterlerden ışıklandırmaya kadar her şeyin tasarımında güçlü HP Z800 İş İstasyonları"ndan yararlandı. DreamWorks Animation"a göre, HP Z800 serisi önceki seriye göre yüzde 50'ye varan oranlarda daha fazla hız sağlayarak kayda değer bir fark yarattı.

DreamWorks Animation"ın "Şhrek Sonsuza Dek Mutlu" filminde kullandığı render grubu (animasyon sahnelerini işlemek için birlikte çalışan bilgisayar grubu), bugüne dek stüdyonun bilgisayar animasyonu filmi yapımında kullandığı en büyük ve en güçlü render grubu.

En yeni animasyon araçlarını kullanan ve bunlar için ardına HP"nin son teknoloji ürünlerinin desteğini alan "Şhrek Sonsuza Dek Mutlu" adeta, yeni teknolojilerin olağanüstü şekillerde hayata geçirildiği bir laboratuvar oldu. Cintiq tabletleri kullanan storyboard sanatçılarının yararlandığı Z800 İş İstasyonları ve sunucu yönetimi için kullanılan ProLiant BL460c G6 kartlarından DreamColor Ekranlar"a ve stüdyolardaki renk doğruluğunu sağlayan yazıcılara kadar geniş bir ürün yelpazesiyle HP, fikir aşamasından filmin sahneyle buluşmasına kadar geçen tüm süreç boyunca DreamWorks Animation yapımcılarına destek veriyor.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları