14 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SharePoint Server İçin Kaspersky Security
13 Mart 2012 Salı 15:32

SharePoint Server İçin Kaspersky Security

Kaspersky Lab, Microsoft SharePoint platformunu korumak için tasarlanmış yeni kurumsal çözümü SharePoint Server için Kaspersky Security ürünün piyasaya sunulacağını duyurdu.

SharePoint Server için Kaspersky Security, Microsoft’un ortak (collaborative) çalışmalar ve dosya belleği için tasarlanmış çözümlerini kullanan müşteriler için etkili bir koruma teknolojisi geliştiriyor. Bu yeni çözüm kötü amaçlı yazılımlara karşı sağladığı ödüllü korumasına ek olarak iç dosya belleği için etkili politika uygulaması sunan içerik filtreleme yeterliliğine de sahip. Yöneticiler kolaylıkla SharePoint sunucusu üzerinden bu çözümü yerleştirip tek diskli yönetici konsolunu kullanırken etkili bir şekilde yönetebiliyor.

Kötü amaçlı yazılımlardan etkili koruma

SharePoint işbirliği platformu aracılığıyla şirketlerin bayiler, girişimciler ve ortaklar gibi üçüncü partiler ile daha etkili bir şekilde iletişim kurulması sağlanıyor. Kaspersky Lab Ürün Baş Sorumlusu Petr Merkulov, üçüncü partilerle ortaklık konusunda “Bu BT trendi özellikle birlikte çalışma konusunda şirket içindeki ve dışındaki kişiler arasındaki sınırları bulanıklaştırmaya devam ettiği için kurumsal BT koruma ekipleri yeni güvenlik riskleriyle karşılaşıyor. Ancak işortaklarının ne tür bir son nokta güvenlik sistemine sahip olduğu ile ilgili neredeyse hiçbir etkiye sahip olmayacaklar. Aynı zamanda kişilerin istem dışı olarak virüs içeren dosyaları birbirlerine göndermeleri büyük bir risk kaynağı oluşturuyor” dedi.

SharePoint Server için Kaspersky Security, oldukça sık bir şekilde gerçekleştirdiği veritabanı güncelleştirmeleriyle kötü amaçlı yazılımların yaygınlaşmasını hem kurumsal işbirliği platformlarında hem de dosya belleği sistemlerinde etkili bir şekilde önlüyor. Çözümün kötü amaçlı yazılımlara karşı tasarlanmış işlevselliği, yüklenen ve yüklenmiş dosyalarda gerçek zamanlı erişime açık tarama sağlıyor ve SharePoint sunucusunda bulunan dosyalar için isteğe bağlı tarama gerçekleştiriyor. Esnek tarama ayarları, sistem yöneticilerine kapsamlı güvenlik kontrolleri için tarama alanlarını, uygun zamanları ve hatta dosya tiplerini tanımlama esnekliğini veriyor.

Uygunsuz dosyaların ilkelere dayalı olarak filtrelenmesi

SharePoint Server için Kaspersky Security işbirliği platformunda kurumsal politikaya bağlı kalarak etkili bir yol sunuyor. İçerik filtreleme özellikleri BT yöneticisinin isimlerine, uzantılarına ve içerik tipine dayanarak kullanıcının belirli dosyaları hafızaya alma girişimini bloke etmesini sağlıyor. Buna ek olarak, içerik analizi yapılırken daha sonraki içerik filtresi için yerleşik, özelleştirebilir sözlüklerden yararlanılıyor. Bu, şirketlerin kurumsal politikalarını güçlendirerek, içerik olarak uygunsuz sayılan ya da dosya tipi gözetmeksizin şirket politikasına zarar veren dosyaların paylaşımını ya da kaydedilmesini engelliyor. Bu uygulama dört dilde tasarlanmış özelleştirebilir sözlükleri de kapsıyor. Kullanıcılar aynı zamanda kendi özelleştirdikleri sözlükleri yaratıp kullanılıyor.

Zahmetsiz yönetim ve görüntüleme

SharePoint Server için Kaspersky Security’nin öne çıkan en büyük özelliklerinden biri şirketteki tüm SharePoint sunucular için güvenlik çözümünü yönetme ve uygulama yeteneğidir. Bu yetenek, SharePoint platformunun güvenlik yönetimini önemli ölçüde kolaylaştırıyor ve tüm korunan sunucular için uygun güvenlik ayarlarını etkili bir şekilde geliştiren ve yerine getiren bir yol sağlıyor.

Kaspersky Security for SharePoint Server güncel güvenlik durumuna kolay bir ulaşım sağlayan tek-diskli kontrol paneli ile yönetiliyor. Anlık bildirimler, esnek raporlar ve detaylı sistem günlükleri ilkelerin ihlali ve kötücül yazılım olaylarında hızlı bir takip sistemini kullanıcıya sunuyor. Kaspersky Lab’in bu çözümü SharePoint yöneticileri için tüm değiştirilmiş dosyaların kayıtlarının tutmasını sağlıyor ve herhangi bir olay durumunda geriye alma imkanı veriyor.

Erişilebilirlik

SharePoint Server için Kaspersky Security’ye kurumsal BT güvenlik platformu olarak Kaspersky Lab tarafından geliştirilen Kaspersky Open Space Security’nin parçası olarak tüm dünyada mevcut. Ürünlerin erişilebiliriliği ve ücretleri için Kaspersky Lab temsilcileriyle iletişime geçilebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları