23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SharePoint İçin Yeni BlackBerry Sürümü
06 Ekim 2011 Perşembe 15:20

SharePoint İçin Yeni BlackBerry Sürümü

Research In Motion (RIM) piyasada bulunan en ileri düzeydeki mobil SharePoint çözümlemesi olan BlackBerry Client ® Microsoft SharePoint servisini duyurdu.

BlackBerry Client (müşteri) uygulaması kullanıcılara entegre ve sezgisel bir mobil deneyimin yanı sıra şirketlere ve devlet kurumlarına güvenilir ve uygun maliyetli bir çözüm sunan BlackBerry® Enterprise Server’ın lider yönetme ve güvenirlik özelliklerini de sağlıyor.                         
RIM Kurumsal Ürün Yönetimi ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Alan Panezic konuyla ilgili olarak “Kurumsal ve devlet kurumlarındaki müşterilerimiz SharePoint’a gelişmiş bir mobil deneyim sağlamamızı istediler. Bizler de bu doğrultuda BlackBerry Client Microsoft SharePoint hizmetini müşterilerimize sunuyoruz” dedi.
BlackBerry® akıllı telefonları ile SharePoint sunucuları arasındaki bağlantı BlackBerry® Enterprise Server yazılımı sayesinde gerçekleştiriliyor. Çözüm şu özellikleri içeriyor:
•E-posta, takvim, internet tarayıcısı ve gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlayan Universal Search (küresel arama) gibi BlackBerry’nin ana özellikleri ile müşteri uygulamasının bütünleşmesi
•SharePoint sunucusunda yansıtılan dosyaların çıkışı, girişi ve dosya sürümünün belirlenmesi
•Microsoft Office belgelerinin Documents To Go®’nun (BlackBerry akıllı telefonlarında yüklü olarak gelen) düzenleme özelliği ile belgeleri indirme, oluşturma, düzeltme veya yükleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi
•Bloglara, Wiki’lere ve listelere erişim sağlamanın yanı sıra BlackBerry akıllı telefonları üzerinden güncelleme imkanı
•BlackBerry akıllı telefonları ile birlikte binlerce SharePoint sitesinden içerik arama imkanı
Kullanıcılara sunduğu faydaların yanı sıra, söz konusu çözüm kurumlara ve onların BT departmanlarına da birçok avantaj sağlıyor. Uygulama yönetimi ve kablosuz Client uygulamasının kablosuz konfigürasyonu, BlackBerry® Enterprise Server ile BT departmanları için kolaylaştırılmış olarak sunuluyor. BlackBerry çözümünün DataSmart™ verimliliği, aylık daha az data planı kullanırken, daha çok veri iletimine imkan veriyor ve böylece kurumların daha küçük veya daha bütçe dostu planları değerlendirmelerini sağlıyor. CIO’lar ise gizli şirket bilgilerinin BlackBerry Enterprise Server ile BlackBerry akıllı telefonları arasında kablosuz ağ üzerinden güvenli bir şekilde iletilmesini memnuniyetle karşılayacak.
HP Kanada Teknolojiden Sorumlu Başkanı Victor Garcia konuyla ilgili olarak “sürekli iletişimin bu derecede önemli olduğu bir dünyada, şirketler ve devlet kurumları ürün, hizmet ve bilginin eskisine göre daha hızlı ve güvenilir bir şekilde aktarılmasına ihtiyaç duyuyorlar” dedi.  Garcia sözlerini şöyle devam etti: “Microsoft SharePoint için geliştirilen BlackBerry Client hizmeti, günümüzde ihtiyaç duyulan mobil iş gücüne işbirliği ve üretkenlik sağlamak için yeni araçlar ve mobil uygulamalarla birlikte ulaşmasını sağlıyor” diyerek devam etti.
İlerleyen haftalarda bazı Fortune 500 şirketleri ve devlet kurumları Microsoft SharePoint için geliştirilen BlackBerry Client hizmetini müşterilerine sunmayı planlıyor.
Microsoft SharePoint BlackBerry Client hizmeti bugün 25’ten fazla ülkede ve 6’dan fazla dilde  kullanılabiliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları