16 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sestek İstanbul Çağrı Merkezi Fuarı’nda
25 Ekim 2011 Salı 15:01

Sestek İstanbul Çağrı Merkezi Fuarı’nda

Sestek, bu yıl yedincisi düzenlenen İstanbul Çağrı Merkezi Fuarı’na katılarak, çağrı merkezi sektörüne yönelik geliştirdiği çözümlerini ve bu çözümlere ilişkin güncellemeleri tanıttı.

Türkçe ses teknolojileri alanında dünyanın en gelişmiş yazılımlarını geliştiren Sestek, İstanbul Çağrı Merkezi Fuarı’na katılarak çözümlerini ve güncellemelerini sektör profesyonellerine tanıttı. Sestek, bu yıl yedincisi düzenlenen etkinliğin “Çağrı Merkezi Ekonomisi: Geleneksel Maliyet Merkezlerinin Kâr Merkezlerine Dönüştürülmesi” temasına uygun olarak, çağrı merkezlerine rekabet ve maliyet avantajı sağlayarak verimlilik artışı sunan ses teknolojisi çözümleri ile fuarda yer aldı. Başta müşterilerin ruh halini ölçen Sestek çözümü GVZ Speech Analytics olmak üzere, tüm Sestek çözümleri katılımcı ve ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. 

Sestek’in çağrı merkezi sektörüne yönelik pek çok çözümü olduğunu vurgulayan Sestek CEO’su Prof. Dr. M. Levent Arslan, İstanbul Çağrı Merkezi Fuarı’na katılımın bu nedenle kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek şunları söyledi: “Bu yılki temaya paralel olarak, sektördeki firmalara önemli avantajlar sağlayan çözümlerimizle Fuar’a katıldık. Çağrı merkezlerindeki görüşmelerin otomatik olarak yazıya dönüştürülmesini ve bu görüşmeler üzerinde istatistiki ve duygusal analizlerin yapılmasını sağlayan GVZ Speech Analytics en çok ilgi gören çözümlerimizden biri oldu. Bu çözümün en büyük artısı, elle değerlendirilemeyecek milyonlarca çağrıdan değerli veriler toplayarak anlamlandırabiliyor olması.”

Arslan, Fuar’a katılan sektör profesyonellerinin ilgi gösterdiği diğer Sestek çözümleri ile ilgili olarak ise şu bilgileri aktardı: “Konuşma tanıma teknolojisi ile müşteri temsilcilerinin güçlerini birleştirerek tanıma hatalarının önüne geçen ve yüzde 100 konuşma tanıma oranı sağlayan GVZ Seamless Agent ile insan makine iletişiminde klavye, düğme ve tuş gibi araçları ortadan kaldırarak en doğal arayüz olan insan sesi ile aksiyon alınmasını sağlayan GVZ Speech Recognition çağrı merkezlerine yönelik diğer çözümlerimiz arasında yer alıyor. Ayrıca elektronik ortamdaki metinleri anlaşılabilir bir biçimde ve insan sesi doğallığında seslendiren GVZ Text to Speech’in yanı sıra çağrı merkezini arayan kişilerin kimliğini sesli imza aracılığıyla doğrulayarak güvenilir işlemler gerçekleştirilmesine olanak tanıyan GVZ Voice Verification da çözüm yelpazemizde yer alıyor.” 

İstanbul Çağrı Merkezi Fuarı’nda Sestek’in tüm bu çözümlerine yönelik gerçekleştirilen güncelleme ve son gelişmelerin de paylaşıldığını belirten Arslan, GVZ Speech Analytics’in Topic Identification ve First Call Resolution (FCR) gibi yeni modüllerinin bu gelişmeler arasında yer aldığını söyledi. Arslan’ın verdiği bilgiye gore, Topic Identification, çağrı merkezindeki görüşmelerin kategori bazlı sınıflandırılmasını sağlarken; FCR ise müşteri temsilcilerinin ilk çağrıda çözüm üretebilme oranını ölçerek, performans değerlendirme olanağı tanıyor.

Arslan, GVZ Text To Speech’e eklenen yeni dil Almanca’nın ve kullanılmakta olan İngilizce ve Azerice dillerine eklenen yeni seslerin de ilk kez Fuar’da tanıtıldığını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları