05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehit Çocuklarına Burs Desteği
25 Temmuz 2008 Cuma 16:38

Şehit Çocuklarına Burs Desteği

İTO, İTİCÜ'yü tercih edecek şehir çocuklarına % 100 burs verecek.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), terörle mücadele kapsamında şehit düşen Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet mensupları ile kamu personelinin çocuklarına, şehitlerimize karşı vefa borcunu yerine getirmek üzere burs verecek.

İTO Yönetim Kurulu"nun aldığı karara göre 2008-2009 öğretim yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi"ne (İTİCÜ) tercihlerinde yer vererek, okumaya hak kazanan 30 şehit çocuğu öğrenciye yüzde 100 burs verilecek. Sözkonusu burstan sadece şehitlerimizin çocukları yararlanabilecek.

İstanbul Ticaret Odası"nın sosyal sorumlulukları çerçevesinde eğitimi her zaman ön planda tuttuğunu belirten İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, "Bu vatanın birliği, bütünlüğü için kendini feda eden şehitlerimize minnet borcumuzu ödemek için ne yapsak azdır. Elbette şehitlerimiz ve onların evlatları için yapacak çok hizmet var. Şehitlerimizin evlatlarından, Odamızın adını taşıyan İstanbul Ticaret Üniversitesi"ne giren öğrencilerden tek kuruş ücret almadan, üniversite ücretinin tamamını kendimiz karşılamayı görev saydık" diye konuştu.

Yalçıntaş, İTO"nun eğitime katkılarının artarak süreceğini belirterek, "Vatan için şehit düşerken evlatlarını bizlere emanet eden asker, polis ve diğer kamu personelinin, yaşasalardı çocukları için isteyebilecekleri en önemli şeyin eğitim olacağına olan inancımızla bu kararı aldık. Kendi çocuğumuz için istediğimiz her şeyi, şehitlerimizin çocukları için yapmayı bir borç bildik" şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları