07 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sebit’e Yazılım Dünyasının Oscar’ı CODiE
16 Mayıs 2012 Çarşamba 16:20

Sebit’e Yazılım Dünyasının Oscar’ı CODiE

Sebit, yazılım dünyasının En İyi Sanal Okul Çözümü Oscar’ını kazandı.

Türk Telekom şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ’ye ABD’den bir ödül daha geldi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de üretip geliştirdiği Vitamin’in ABD versiyonu Adaptive Curriculum ile EdTech Digest tarafından “En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü” ödülüne layık görülen Sebit, şimdi de eğitim yazılımları endüstrisinin Oscar’ı olarak kabul edilen 2012 CODiE ödüllerinde “En İyi Sanal Okul Çözümü” ödülünü kazandı.

Öğrenci ve öğretmenlere, gelişmiş görsel içeriğin yanı sıra etkileşimli ve kişisel bir öğrenme süreci yaşatan Vitamin’in ABD pazarı için geliştirilen versiyonu Adaptive Curriculum, ödüle doymuyor. Amerikan Yazılım ve Bilgi Endüstrisi Birliği tarafından düzenlenen ve yazılım endüstrisinin Oscar’ı olarak kabul edilen 2012 CODiE ödüllerinde Sebit, “En İyi Sanal Okul Çözümü” ödülünü kazandı.

BİR AYDA 2 ÖDÜL
Amerikan Yazılım ve Bilgi Endüstrisi Birliği’nin en iyiler listesinde “6-8. Sınıflara Yönelik En İyi Matematik Eğitim Ürünü”, “En İyi Yeni Eğitim Şirketi” ve “En İyi Online Eğitim Çözümü”’nden sonra dördüncü kez yerini alan, geçtiğimiz günlerde de EdTech Digest tarafından “En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü” olarak gösterilen Adaptive Curriculum’ın sektördeki başarısı CODiE Ödülleri’nde “En İyi Sanal Okul Çözümü” ödülüyle taçlandırıldı.

Birçok endüstride en iyi ve yeni teknoloji ürünlerini sunan şirketleri ödüllendiren ve 1986 yılından bu yana verilen CODiE ödülleri, bu yıl 25 farklı kategoride yüzlerce şirketin 1000’e yakın başvurusuyla gerçekleşti. Eğitim yazılımları endüstrisinin Oscar'ı olarak değerlendirilen CODiE ödüllerinde Adaptive Curriculum; Adobe, SAP, Dow Jones, National Geographic ve Blackboard gibi dünyaca ünlü şirket ve markalarla aynı listede yer aldı.

SIIA (Software & Information Industry Association) sponsorluğunda düzenlenen, hem iş hem de teknoloji alanında sahip olduğu endüstri uzmanlığıyla tanınan önemli yöneticilerin jüri üyesi olduğu CODiE ödüllerinde Adaptive Curriculum, önemli testlerden geçti. Bu yıl da üç dalda finalist olan Adaptive Curriculum “En İyi Sanal Okul Çözümü” seçildi. Yazılım, uygulama, servis, altyapı alanında geniş çaplı bir katılımın gerçekleştiği CODiE ödüllerini kazanan şirketler, 7 Mayıs 2012’de düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları