17 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sebite CODiE Ödülü
24 Mayıs 2009 Pazar 11:57

Sebit'e CODiE Ödülü

Türk Telekom'un Türk Telekom'un eğitim teknolojileri şirketi Sebit, ABD pazarı için geliştirdiği eğitim programı ile ödül kazandı.

Türk Telekom"un eğitim ve bilişim alanındaki şirketi Sebit, geliştirdiği Adaptive Curriculum eğitim yazılımı ile Codie ödülünü bir kez daha aldı. Vitamin eğitim yazılımının Amerika pazarı için geliştirilmiş olan versiyonu Adaptive Curriculum, ABD"deki Yazılım ve Bilgi Endüstrisi Birliği (Software and Information Industry Association-SIIA) tarafından sunulan CODiE Ödülleri"nin eğitim kategorisinde Internetteki En İyi Eğitim Çözümü seçildi.

Sebit, geçtiğimiz yıl CODiE Ödülleri"nde, 'Eğitim endüstrisini değiştirecek derecede önemli bir ürün geliştirmesi gözönüne alınarak kurumsal kategoride Yılın Yeni Eğitim Şirketi ödülünü kazanmıştı.

Birçok endüstride en iyi ve yeni teknoloji ürünlerini sunan şirketleri ödüllendiren ve 1986 yılından bu yana verilen CODiE Ödülleri, bu yıl 600 şirketten 850 başvurunun katılımıyla gerçekleşti. Adobe, Dow Jones ve National Geographic gibi firmaların da finale kaldığı CODiE Ödülleri"nde, 4 ana ve 75 alt kategoride ödüller verildi.

Sebit"in geliştirdiği Adaptative Curriculum, jüri tarafından, öğrencilerin bireysel farklılıkları ve değişik öğrenme düzeylerini gözetmesi, teknolojinin üst düzey kullanımı, kullanıcıya her aşamada geri bildirim vererek yönlendirmesi, görsel ve yazılım yapısının sofistike olması gibi kriterlerle değerlendirildi.

Ödüle layık görülen Sebit"in yarattığı Adaptive Curriculum yazılımı, Amerika Birleşik Devletleri'nin ilköğretim sınıflarındaki öğretmen ve öğrencilere yönelik hazırlanmış, Matematik ve Fen derslerinde eğitim ve öğrenimi geliştirmeyi hedefleyen internet tabanlı bir sistem. Amerikan ulusal ve eyalet müfredatlarıyla örtüşen Adaptive Curriculum, kullanıcılarına sunduğu zengin Öğrenme Nesnesi kütüphanesi sayesinde matematik ve fen öğrenimini kolay ve eğlenceli hale getiriyor.

Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti, Sebit"in kazandığı uluslararası başarı ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: "Adaptive Curriculum ile öğrenci ve öğretmenlere, gelişmiş görsel içerik ve etkileşimle harmanlanmış, kişiselleştirilmiş öğrenme süreci yaşatan e-eğitim çözümleri sunuyoruz. CODiE Ödülü ile Adaptive Curriculum, Internetteki En İyi Eğitim Çözümü ödülünü almasıyla alanındaki öncülüğünü kanıtlamış bulunuyor. Benzer şekilde, Sebit"i eğitim teknolojileri alanında dünyadaki lider şirketlerden biri olarak tanımlayan CODiE Ödülü, bu yoldaki inancımızı ve motivasyonumuzu artırıyor."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları