24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seagate LaCie’nin %64.5’lik Hissesini Alıyor
24 Mayıs 2012 Perşembe 15:10

Seagate LaCie’nin %64.5’lik Hissesini Alıyor

Veri depolama ürünlerinin lider üreticisi Seagate, pazarının önemli isimlerinden LaCie’nin %64.5’lik hissesini satın alıyor.

LaCie CEO’su Philippe Spruch’a ait tüm payların (%64.5) satın alma işlemlerine başlayan Seagate, net olarak ödeyeceği 186 milyon dolar ile firmanın tüm kontrol haklarına sahip oluyor.

Dünyanın en büyük veri depolama çözümleri üreticisi Seagate, pazarının önemli isimlerinden olan LaCie ile özel bir anlaşma gerçekleştirdi. Seagate, LaCie Başkanı ve CEO’su Philippe Spruch’a ait %64.5’lik hisse için, hisse başına €4.05 ödeyerek net değeri 186 milyon Euro olan satış anlaşması imzalıyor.

LaCie’nin seçkin tüketici depolama çözümleri, network eklentili veri depolama çözümleri ve yazılım olanakları, Seagate’in tüketici depolama ürünlerine dahil ediliyor. Bu birleşme ile Seagate, gün geçtikçe genişleyen tüketici veri depolama pazarında, özellikle de Avrupa ve Japon’da büyüme sağlıyor.   Satın alma ile güçlü mühendislik işlemlerine ve yazılım geliştirme kapasitesine katkı sağlanırken, çeşitli tedarikçilerle ilişkilerin daha kuvvetli hale gelmesi hedefleniyor.

Kendi hisselerinin tamamen Seagate’e satılmasının ardından, LaCie CEO’su Philippe Spruch da Seagate ekibine katılarak, firmanın tüketici veri depolama ürünleri alanında liderlik yapacak.

Seagate Başkanı ve CEO’su Steve Luczo satın alma ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı “Seagate tüketici veri depolama pazarını geliştirme ve kullanıcı için en dinamik ürünleri pazara sunma konusunda güçlü bir kararlığa sahiptir. Uzun yıllardır sektöre heyecan veren, harika ürünler oluşturan LaCie, Seagate’in gücüne güç katacaktır ve tüketici ürünleri kategorisinde genişlememize destek olacaktır.  İşinde lider ve ileri görüşlü olan Philippe’in de aramıza katılacak olmasından dolayı çok heyecanlıyız.”

LaCie CEO’su Phillipe Spruch da satın alma işlemini şu sözler ile değerlendirdi “Bu birleşmenin biz çalışanlar ve tüketiciler için sağlayacağı yararlar ve yaratacağı hareketlilik bizi heyecanlandırıyor. Dünya üzerindeki tüm tüketicilerin yararlanabileceği, daha büyük bir firma olan Seagate’e yeni kaynaklar oluşturmayı dört gözle bekliyoruz.”

Resmi birleşmenin 2012’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları