25 Ocak 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SBS Yerleştirme Sonuçları Vodafone’la Cebinizde
07 Ağustos 2012 Salı 11:25

SBS Yerleştirme Sonuçları Vodafone’la Cebinizde

Vodafone Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliği ile Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi’ne ilişkin tüm detayları cebe taşıyacak yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor.

Türkiye’de teknolojinin eğitime entegrasyonu adına önemli bir adımı temsil eden MEB’in OGES Mobil Bilgi Servisi ile milyonlarca öğrenci ve veli, Seviye Belirleme Sınavı yerleştirme sonuçlarını SMS ile takip edebilecek. Bu sürece ilişkin tercih süresi, asil ve yedek sıra, kayıt durumu gibi detayları cep telefonları üzerinden rahatlıkla izleyebilecek.

Abonelerinin mobil iletişimin nimetlerinden gönül rahatlığıyla faydalanmaları ve yaşam kalitelerini artırmaları için mobil teknolojiyi kolay, anlaşılır ve kesintisiz ulaşılabilir hale getirmeye odaklanan Vodafone Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle Türkiye’deki milyonlarca öğrencinin ve velinin hayatını kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor.

MEB Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgi Servisi’ne kayıt olan Vodafone abonesi öğrenciler ve velileri, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) asıl ve yedek yerleştirme sonuçlarını SMS ile takip edebilecekler. Tercih ve ek tercih süreleri ile başvuru onay sürecine dair tüm detayları SMS ile cebe taşıyan MEB OGES Mobil Bilgi Servisi; yedek sıra geldiğinde öğrencilere gönderdiği uyarı mesajları ve kayıt durumuna yönelik otomatik bilgilendirmeler ile de ortaöğretim kurumlarına geçiş sürecinde mobil teknolojilerin yardımıyla yeni bir dönemin kapılarını açıyor.

MEB Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Mobil Bilgi Servisi’nden Vodafone farkıyla yararlanmak isteyenlerin, OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKN’sini yazıp 8383’e göndermeleri yeterli oluyor. 

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye'nin dijital dönüşümünü tamamlamasına katkı sağlamak hedefiyle çalışan bir kurum olarak, bu sürecin en önemli bileşenlerinden biri olan eğitim alanında bilgi ve iletişim teknolojisi altyapısının gelişimine büyük önem verdiklerinin altını çizdi.

Öğüt, şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz OGES Mobil Bilgi Servisi, mobil teknolojilerin eğitime entegrasyonu sürecinde önemli bir adımı temsil etmenin yanı sıra ortaöğretim kurumlarına geçiş sistemine ilişkin yakın ve sürekli takip gerektiren pek çok detay hakkında otomatik bilgilendirme hizmeti sunması dolayısıyla ülkemizdeki milyonlarca öğrencinin ve velinin hayatını kolaylaştıracak bir uygulamadır. Mobil iletişim teknolojileri konusundaki bilgi birikimi ile farklı müşteri segmentlerinin hayatında fark yaratmaya odaklanan ve bu anlamda gençlerin bilgiye her an, her yerden erişimini öncelikli sorumlulukları arasında gören bir kurum olarak, MEB işbirliğiyle bu projeye hayat vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bugüne kadar pek çok alanda olduğu gibi eğitimde de dijital dönüşümün önünü açacak; öğrencilerin, velilerin, öğretmenlerin hayatını kolaylaştıracak ve uzun vadede Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümüne hizmet edecek pek çok önemli açılıma hayat verdik ve destekledik. Önümüzdeki dönemde de Türkiye’de eğitimin çıtasını mobil teknolojilerin yardımıyla yükseltmek üzere çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, eğitimde dijital devrime hizmet edecek her proje için imkânlarımızı seferber etmeye hazır olduğumuzun altını çizmek isterim.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları