15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Savunmada Bilişim Konferansı Yapıldı
12 Şubat 2012 Pazar 19:46

Savunmada Bilişim Konferansı Yapıldı

Software AG, 7 Şubatta Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın ev sahipliğinde ve Interpromedya organizasyonunda gerçekleştirilen Savunmada Bilişim Konferansı'na katıldı.

SSM'nin yayınlanmak üzere olan 2012-2016 Stratejik Planı'nda, dikey uzmanlığı ve teknolojik üstünlüğü işaret eden savunma sektörü ekosistemindeki derinlik temasına vurgu yapıldı. Savunmada teknoloji alanında Türkiye’de yapılan her türlü çalışmanın dünyadaki eşdeğerinden daha üstün olması gerektiğini, bunun önümüzdeki 5 yıllık dönemde hedeflendiği üzerinde duruldu.

Etkinlik, Havelsan’ın Ağ Destekli Yetenek, Aselsan’ın Taktik Ağ Çözümleri, STM’nin Kurumsal Mimari ve Software AG’nin Kurumsal Dönüşüm Projeleri başlıklı sunumlarıyla devam etti. Software AG Savunma Sanayi Lideri Çağlayan Karapınar, sunumunda, konferansın önemli konu başlıklarından olan Süreç Odaklı Yaklaşım ile ilgili görüş ve önerilerini katılımcılarla paylaştı.

Software AG’nin ulusal ve global ölçekte Aselsan, Boeing, Lockheed Martin, Agusta Westland’ın yanı sıra İtalya, Singapur ile Amerikan Savunma Bakanlıkları ve Alman ile Hollanda Silahlı Kuvvetleri gibi kurumlarla gerçekleştirdiği projelerinden örnekler paylaşan Çağlayan Karapınar, ulusal savunma sanayi kuruluşlarımızın Ağ Destekli Yetenek, Anayurt Güvenliği ve Kurumsal Dönüşüm projelerinde Servis Odaklı ve Kurumsal Mimari altyapıları sunarak, Türkiye 2023 vizyonu hedeflerine hızlı, maliyet etkin ve verimli bir şekilde ulaşılmasını sağlıyor olmaktan gurur duyacaklarını vurguladı.

Aselsan ve Netaş’ın da etkinlik sponsoru olarak katıldığı konferansta, ana konuları Siber Güvenlik  ve Savunma Sektöründe Bilişimin Önemi olan zengin içerikli iki panel gerçekleştirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları