17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAS ve Teradatadan Stratejik Ortaklık
11 Aralık 2007 Salı 11:40

SAS ve Teradata'dan Stratejik Ortaklık

SAS, Teradata ile stratejik ortaklığa giderek müşterilerine mükemmel bir çözüm sunuyor.

İş Zekâsı, analitik yazılım ve servisler pazarı lideri SAS ve kurumsal veri ambarları konusunda Dünya lideri Teradata Corporation müşterilerine her iki firmanın da üstün yönlerini tek bir çözümle sunmak üzere stratejik ortaklığa gittiklerini açıkladı. Böylelikle her iki firmanın ürünleri, teknik anlamda pazarlama, satış ve servis aktivitelerine daha uyumlu olarak mükemmel bir koordinasyon sağlayacak.

IDC, Business Analytics Başkanı Don Vesset "İki eski rakip firmanın bir araya gelerek şirketlere iş analitiği ve kurumsal veri ambarları alanında mükemmel hizmet verecek. İş analitiği çözümlerinin etkilinliğini ve verimliliğini artıran temel nokta veritabanı analitiğidir. Veritabanı analitiği, karar vericilerin IT çözümlerinden alabileceği maksimum faydayı sağlamalarına yardımcı olarak, karar verme sürecini hızlandırır" dedi.

SAS ve Teradata stratejik ortaklığı ile kullanıcılar Teradata"nın temel paralel veri işleme özelliğinin verimini artıracak SAS özelliklerinden ve analitik fonksiyonlarından daha çok yararlanabilecekler. Buna ek olarak SAS"ın Finansal Hizmetler ve Perakende sektörlerine yönelik çözümlerinin de Teradata için optimize edilmesi ortak yol haritasında yer alıyor.

SAS CEO"su Jim Goodnight "Veri değerleri arttıkça kurumlar şirket içerisinde rekabette avantaj sağlamak için müşteri bilgisinden pazarlamaya, tedarik ağından finans riskine, IT ve operasyonlara kadar analitik çözümlere büyük yatırımlar yapıyorlar" dedi. Goodnight sözlerine şöyle devam etti; "Teradata ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği veritabanı alanında yaptığımız ilk ortaklığımız. Bu ortaklık SAS"ın ödüllü çözümleri ve analitik uygulamalarını Teradata"nın endüstri lideri veritabanı motoru ile kullanmak isteyen gelecekteki müşterilerimize yeni fırsatlar açacak. "

Teradata"nın eşsiz veri ayırma, kümeleme, düzenleme özellikleri ve en önemlisi daha büyük veri setlerini işleme özelliği, SAS"ın veri bütünleşmesi, İş Zekâsı ve analitik yetenekleri için mükemmel bir ortam oluşturuyor. Bu teknolojiler bazı spesifik iş sorunlarına odaklanmış analitik çözümler için temel taşları oluşturuyor.

Teradata"nın Başkan ve CEO"su Mike Koehler "Bu yeni stratejik ortaklık ortak müşterilerimize heyecan verici bir gelecek sunuyor. Müşterilerimiz İş Zekâsı ve Analitik alanında lider bir firma ile Kurumsal Veri Ambarı alanında lider bir firmanın birleşen gücünden faydalanabilecekler" dedi.

"SAS ve Teradata ortaklığı, işletmelere, verilerini daha efektif saklama ve karar alma süreçlerinde hız sağlama imkanı sunuyor. Açıkça görüyoruz ki müşteriler şirket içerisinde veri işlemesini ve kullanımını etkili kılmak istiyor"

Kullanıcılar şimdiden SAS ve Teradata ortaklığını destekler ve şirketlerine katkılarını ifade eder yönde geri bildirimde bulunuyorlar. Görüşlerden bazıları şöyle:

Warner Home Video İş Karar Destek Başkan Yardımcısı Thomas Tileston "SAS ve Teradata teknolojilerinin bütünleşmesi sonucunda tahmini model işleme süremizi 36 saatten 1 saat 15 dakikaya düşürdük"

Medco Sağlık Çözümleri Şef Enformasyon Memuru Mark Halloran "Her zaman klinik analitik kabiliyetimizi artırmanın yollarını arıyoruz. SAS ve Teradata platformlarının yüksek düzeyde bütünleşmesi bize hem yüksek operasyonel verimlilik hem de gelişmiş enformasyon analitikleri sağlayarak Medco"ya müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha iyi hizmet etme imkanı verecek"

Buna ek olarak SAS ve Teradata bir Mükemmellik Merkezi kurdu. Çözüm sağlayıcılardan ve teknik danışmanlardan oluşan bu takım, SAS müşterilerinin, SAS ve Teradata"nın mevcut ve gelecek altyapısından daha fazla fayda ve kapasite elde etmelerini sağlayacak. İki firma ayrıca ürün geri beslemesi, gelecek yönlendirmesi ve müteakip bütünleşme öncelikleri kararları için bir üst düzeyde müşteri danışman grubu kuracak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları