20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAS Forum Konferansı Gerçekleşti
02 Kasım 2007 Cuma 13:25

SAS Forum Konferansı Gerçekleşti

SAS Institute, 1 Kasım 2007 tarihinde Türkiye'nin ilk ve en geniş kapsamlı İş Zekâsı Konferansı'nı gerçekleştirdi.

Bu sene Türkiye"de 10. yılını kutlayan SAS, sektörde bir ilki gerçekleştirerek Türkiye"nin en geniş kapsamlı İş Zekâsı Konferansı"nı 1 Kasım 2007 tarihinde, Hyatt Regency İstanbul"da gerçekleştirdi. Hem uluslararası alanda hem de Türkiye"de İş Zekâsı uygulamalarını bizzat yönetmiş uygulayıcıların ve fikir liderlerinin sektöre yönelik bakış açılarının ve uygulama örneklerinin aktarıldığı SAS Forum Türkiye"de, İş Zekâsı"na ilişkin son trendler de paylaşıldı. İş Zekâsı ve inovasyonun farklı alanlarda kullanımının şirketlere kazandıracağı vizyon tartışıldı.

"İş Zekâsı ve İnovasyon" başlığı altında düzenlenen SAS Forum Türkiye"nin ana konuşmasını "İş Zekâsı"nda Yeni Trendler" başlığı ile SAS Kıdemli Başkan Yardımcısı Allan Russell gerçekleştirdi. Russell"ın yanı sıra ana oturumda SAS Analitik Çözümler Yöneticisi Udo Sglavo, Thomas H. Davenport tarafından "Kazanmanın Yeni Bilimi" olarak adlandırılan "Analitik ve Rekabet" konulu bir sunum yaptı. Ünlü ekonomist Prof. Dr. Deniz Gökçe"nin "Çağın Gerektirdikleri: Teknoloji, Analitik, Verimlilik ve Stratejik Karar Verme Gücü" konulu konuşmasıyla renklenen SAS Forum Türkiye"de, İş Zekâsı kavramı tüm detayları ile ele alındı.

Halk Bankası Türkiye"de Bir İlki SAS Forum"da Açıkladı

SAS Forum Türkiye"de konuşmacı olarak yer alan Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Erol Göncü "İş Zekâsının Temel Taşı Veri Kalitesi" konulu konuşma yaparak yaşadığı birleşmelerden sonra bünyesinde birden çok bankanın verisini toplayan Halk Bankası"nın müşterilerini daha iyi tanımak, hedef odaklı hizmet vermek ve efektif kampanya yönetimi yapmak üzere gerçekleştirdiği Veri Kalitesi çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Türkiye"nin Lider Şirketlerinin Üst Düzey Yöneticileri SAS Forum"da Konuştu
SAS Forum Türkiye"nin ikinci bölümünde ise özellikle sektör odaklı çözümlere yer verildi. Bankacılık, sigorta ve telekomünikasyon sektörlerinin ele alındığı SAS Forum Türkiye"de bu sektörlerden SAS Müşterileri"nin İş Zekâsı çözümlerine bakışı ve bu çözümlerin iş akışlarına olan faydaları kendi ağızlarından aktarıldı. Paralel oturum konuşmacıları arasında SAS stratejistlerinin yanı sıra, Axa Oyak, Koç Allianz, Aviva Sigorta, Yapı Kredi Bankası, Akbank ve Digitürk"ün üst düzey yöneticileri de bulunarak kendi sektörlerindeki İş Zekâsı uygulamaları konusunda bilgi verdi. Konuşmacılar, katılımcılara Dünya"da ve Türkiye"de değişen dengeler ve İş Zekâsı trendleri, veri madenciliği ile kârlılık fırsatları yaratmak, sigorta sektöründe İş Zekâsı ve verimlilik gibi sektörlerinin gelişimine faydası olan bilgiler sundular.

İş ve teknoloji dünyasının önde gelen kurum ve yöneticilerinin katıldığı SAS Forum Türkiye"nin son oturumunda gerçekleşen Gazeteci Yücel Komçez"in moderatörlüğündeki teknoloji panelinde ise, Gartner Türkiye Danışmanı Halil Aksu, Peppers&Rogers Grup Direktörü Cem Baydar, Sun Microsystems Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Can Yengül ve SAS Türkiye Ülke Müdürü Nuray Akmeriç "İş Zekâsı ve İnovasyon" konusunu masaya yatırdılar.

Katılımcılar SAS Forum Türkiye"den Neler Kazandı
Türkiye"de ilk kez düzenlenen SAS Forum Türkiye"ye katılan yöneticiler, izledikleri sunum ve paneller sonunda:

• Konusunda uzman İş Zekâsı uygulayıcılarından günümüz trendleri ve gelecekle ilgili tahminlerini öğrendi,
• "İş Zekâsı ve İnovasyon" konusuna bir ekonomistin gözüyle bakma imkanına sahip oldu,
• İlgi ve iş alanlarıyla ilgili SAS çözümleriyle ilgili detaylı bilgi alma şansı elde etti,
• Türkiye"nin farklı alanlarda lider kuruluşlarının Türkiye ve dünya vizyonlarını dinleme fırsatı buldu,
• Türkiye"nin teknoloji liderleri ile bilgi alışverişinde bulundu,
• Rekabette bir adım öteye gitmek için nelere ihtiyaç duyacakları konusunda bilgi aldı.

Ayrıca, SAS Forum Türkiye katılımcıları, SAS uzmanları tarafından yönetilen "Çalışma Grupları"na katılarak SAS Çözümleri konusunda bilgi alma ve uygulamalar yapma imkânına sahip oldular.

SAS Forum Nedir?

Dünya çapında İş Zekâsı alanının en büyük etkinliği olarak tanımlanan SAS Forum International her sene farklı bir ülkede gerçekleştiriliyor ve üst düzey yöneticileri bir araya getiriyor. Dünyaca ünlü konuşmacılar eşliğinde düzenlenen SAS Forum, iş dünyasının merakla takip ettiği fikir liderlerinin ve üst düzey yöneticilerin, katılımcılara şirketlerinin globalizasyona nasıl adapte olup lehlerine çevirebileceklerini ve uluslararası anlamda geçerliliği olan bir pazar yaratmak için neler yapılması gerektiğini, gerçek başarı hikâyeleri eşliğinde anlattıkları bir platform olma niteliğine sahip.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları