25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAP’tan Öğretim Üyelerine Eğitim
04 Ekim 2011 Salı 13:15

SAP’tan Öğretim Üyelerine Eğitim

SAP, global çapta yürüttüğü Üniversite İş Birliği Programı ile öğrencilerine SAP sistemlerini öğretmek isteyen üniversitelere destek vermeye devam ediyor.

Dünyanın lider Kurumsal Uygulama Yazılımları sağlayıcılarından SAP, global çapta yürüttüğü Üniversite İş Birliği Programı kapsamında 19 -30 Eylül tarihleri arasında ODTÜ kampüsünde programa üye üniversitelerin öğretim üyelerine eğitim verdi. SAP sistemleri hakkında akademisyenlerin aldığı bu detaylı eğitim, Türkiye’deki üniversitelerin dünya standartlarında eğitim verebilmesi açısından büyük önem taşıyor.

19-30 Eylül 2011 tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kampüsünde gerçekleşen eğitime, SAP sistemleri ile ders verecek çeşitli üniversitelerden 20 öğretim üyesi katıldı. ERP modülleri ve bu modüller arasındaki fonksiyonların anlatıldığı eğitime katılan üniversiteler, SAP sistemlerini lisans, yüksek lisans ve meslek okullarında seçmeli ders olarak ya da mevcut derslere entegre ederek müfredat içerisinde öğrencilerine sunabiliyorlar. 1988’den beri dünya çapında birçok ülkede faaliyette olan SAP Üniversite İş Birliği Programı’na üye olan üniversiteler, öğrencilerini sertifika sınavına hazırlama yetkisi kazanıyor ve böylece öğrencilerinin diğer mezunlara göre kariyer yaşamlarına daha avantajlı bir şekilde başlamasını sağlıyor.

SAP Üniversite İş Birliği Programı’na üye üniversiteler, derslerinde en güncel SAP sistemlerini kullanarak öğrencilerine interaktif bir eğitim ortamı sağlarken, öğretim üyelerine de dünyadaki diğer öğretim üyeleri ile iletişime geçebilme ve deneyimlerini paylaşabilme imkanı sağlıyor. Dahası üniversiteler, program kapsamında danışmanlık sertifikası eğitimi de verebildiğinden, öğrenciler dünyada 25’ten farklı sektörde, Fortune 100 ve Forbes 2000 listelerinde yer alan dünyanın lider firmaları tarafından kullanılan SAP programlarını öğrenerek, diğer mezunlara göre bir adım önde oluyorlar.

Dünya çapında 1.100’ü aşkın üniversitenin yararlandığı SAP Üniversite İş Birliği Programı, Türkiye’de Ağustos 2010’da başladı. SAP Türkiye, program kapsamında şu ana dek ODTÜ, Bahçeşehir Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi,Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Okan Üniversitesi ile anlaştı. Program çerçevesinde üniversiteler, SAP lisanslarını ücretsiz olarak öğrencilerinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinde kullanabiliyor. Sunucunun Almanya’da yer aldığı bu modelde, üniversitedeki kullanıcılar web kullanıcı olarak sisteme bağlanıyorlar. Bu sayede üniversite, sunucunun bakımı ya da meydana gelebilecek herhangi bir problemle uğraşmak zorunda kalmıyor, herhangi bir konuyu danışmak ya da bilgi almak için ise “Üniversite Yetkinlik Merkezi” ile iletişime geçiyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları