25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAP’dan Yeni Atama
18 Temmuz 2012 Çarşamba 16:50

SAP’dan Yeni Atama

Merter Yeniay, SAP Türkiye Finans Direktörü oldu

SAP Türkiye’nin finansal operasyonları artık Merter Yeniay’a emanet. Global teknoloji şirketlerinin finans yönetimi alanında 14 yıllık deneyime sahip olan Merter Yeniay, SAP Türkiye Finans Direktörü olarak yeni görevine başladı.

Dünyanın lider kurumsal uygulama yazılımları sağlayıcılarından SAP, Türkiye ofisinin finans yönetimini Merter Yeniay’a emanet etti. Temmuz 2012 tarihi itibariyle SAP Türkiye Finans Direktörü (CFO) olarak göreve başlayan Merter Yeniay, sektörde uluslararası alanda edindiği finans yönetimi deneyimi ve görev yaptığı teknoloji firmalarında başarıyla hayata geçirdiği organizasyonel dönüşüm ve yeniden yapılandırma projeleriyle SAP Türkiye’nin gelecekteki büyümesinde önemli bir rol üstlenecek.

1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Merter Yeniay, 1998 - 2002 yılları arasında Arthur Andersen Türkiye organizasyonunda Finansal Denetim bölümünde Denetçi olarak, 2002 - 2006 yılları arasında ise Siemens Business Services Türkiye organizasyonunda Kamu Sektörü Ticari Müdürü olarak çalıştı. 2006 yılından bugüne kadar Fujitsu Türkiye ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi Finans Direktörlüğü görevlerini sırasıyla yürütmüş olan Merter Yeniay, SAP’ye katılmadan önce Fujitsu Gelişmekte Olan Pazarlar (Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan) bölgesindeki tüm yatırım ve şirket satın almalarından sorumlu Birleşme ve Satın Almalar (M&A) Direktörlüğü görevini sürdürmekteydi.

Merter Yeniay evli ve iki çocuk sahibidir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları