25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAP ve IBMden Ortak Yazılım
26 Ocak 2009 Pazartesi 14:45

SAP ve IBM'den Ortak Yazılım

Alloy yazılımının beta sürümünü deneyen Calgolite-Palmolive ve Arla Foods gibi firmalar sonuçtan memnun.

SAP ve IBM; Alloy adını verdikleri ilk ortak yazılımlarını Mart ayı içinde şirketlerin kullanımına sunacaklarını açıkladılar. IBM"in Lotus Notes yazılımı ile SAP Business Suit uygulamalarının bir arada kullanılmasını sağlayacak Alloy yazılımı, Lotus Notes ile SAP uygulamalarını aynı pencere içinde kullanabilmeyi sağlayacak.

Yazılımı deneyen ilk firmalardan olan Colgate-Palmolive"in CIO"su Tom Greene, Alloy ile ilgili yaptığı değerlendirmede; "Alloy yazılımı ile çalışanların SAP raporlarına daha kolay erişmesini, IT yönetim maliyetlerinin düşmesini ve verimliliğin artmasını bekliyoruz. Data elde etme ve ürün yaşam ömrü yönetimi gibi konuların doğrudan Lotus Notes e-postalarıyla yapılabileceğini düşünüyoruz" dedi. Yazılımın beta sürümünü deneyen bir diğer firma olan Arla Foods"un kıdemli IT Direktörü Claus Qvistgaard; "Alloy üst düzey yöneticilerimizin SAP sistemindeki kritik bilgilere Lotus Notes üzerinden anında erişimini sağlıyor. Bu durum yöneticilerimizin kararlarındaki kaliteyi ve hızlı karar almalarını artıracak. Bu sonuç da Arla Foods"un çok iyi iş sonuçlarına ulaşmasına öncülük edecektir" dedi.

Alloy; SAP iş akışlarının, raporlama sistemlerinin ve analizlerinin Lotus Notes client içinde yapılabilmesini sağlayacak. Alloy yazılımı, bir takım standart iş akışı ve raporlarla birlikte satışa sunulacak. Bu standart unsurlar, kullanıcı şirketin kendi iş süreçlerinde kullandığı Domino ve SAP araçları ile özelleştirilebilecek. IBM Global İş Hizmetleri Birimi, SAP uygulayıcıları, Domino iş ortakları, diğer global ve bölgesel sistem entegratörleri Alloy yazılımı üzerinde istedikleri uyarlamaları yapabilecekler.

Günümüzün rekabetçi iş ortamında, şirketler operasyonel değişiklikleri hızla saptamaya ve cevap vermeye ihtiyaç duyuyor. İş insanlarına büyük yararlar sağlayan iş yazılımları ile uzmanlaşma, işin kolaylaştırılması ve üretkenliğin arttırılması mümkün oluyor. SAP ve IBM"in ortak çalışması olan Alloy, kişi ve kuruluşların daha etkili çalışması ve iş sonuçları alması için dizayn edildi.

IBM ve SAP, milyonlarca ortak müşterileri için 35 seneden beri çözümler sunuyor. 13.000"in üzerindeki istemci site üzerinden milyonlarca kullanıcının iş verimliliğini artırmaya çalışıyor. IBM"in en önemli 100 müşterisi aynı zamanda SAP kullanıcısı. Alloy yazılımının İlk sürümünün her iki firma tarafından aynı anda Mart 2009"da satışa çıkarılması bekleniyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları