23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SanDisk Extreme SSD İle PC Daha Hızlı
22 Şubat 2012 Çarşamba 15:08

SanDisk Extreme SSD İle PC Daha Hızlı

SanDisk’in yeni SSD ürünleri daha hızlı ve daha güçlü bilgisayar deneyiminin yanı sıra, hem mevcut PC’nizin ömrünü hem de notebook’larınızın pil ömrünü uzatma imkanı sunuyor.

Flaş bellek ve veri depolama çözümlerinde global bir lider olan SanDisk Corporation, perakende satış kanalı için yüksek performanslı bir SSD piyasaya sürdüğünü açıkladı. SanDisk Extreme SSD, 7200 RPM’lik bir sabit sürücüden 10 kata kadar daha hızlı çalışıyor ve kullanıcıların hızla sistemlerini başlatıp kapatmalarını, uygulamalarını daha hızlı çalıştırmalarını ve bekleme zamanlarını azaltmalarını sağlıyor. Ürün aynı zamanda, daha güçlü ve güç konusunda daha verimli olduğundan, pil ömrünü uzatırken daha güvenilir bir bilgisayar deneyimi de sunuyor.

Sıradışı performans

SanDisk Extreme SSD, bir PC’yi 16 saniyeden kısa sürede açabiliyor ve hızla kapatarak, masaüstü ve notebook bilgisayar kullanıcılarına önemli derecede iyileştirilmiş bir kullanım deneyimi sağlıyor. Oyun severler için de son derece cazip olan SanDisk Extreme SSD, uygulamaları anında açıyor ve özellikle MMORPG (massively multiplayer online role-playing games) oyunlarında oldukça önemli olan sıralı işlemlerde çevreyi hızla işleyerek oyun için gecikmeleri azaltıyor. SanDisk Türkiye Satış Müdürü Yosi Rafael; “Bilgisayarlardaki bekleme zamanları, SSD’ler sayesinde artık geçmişte kaldı. SanDisk Extreme SSD’miz anında başlatma ve kapatma zamanlarını, daha hızlı uygulama çalıştırma ile birleştirerek sunuyor. Bu teknoloji, bilgisayar deneyiminde çok büyük bir gelişme...”

SanDisk Extreme SSD’ler, maksimum 83,000’e kadar rastgele yazma, saniye başına giriş-çıkış işlemi ve maksimum 44,000’e kadar rastgele okuma, saniye başına giriş-çıkış işlemi gerçekleştiriyor. Yüksek sıralı okuma performansı olarak maksimum 550 MB/s ve sıralı yazma hızı olarak 520 MB/s, daha hızlı ve daha hassas bir bilgisayar deneyimi sunuyor.

Standart bir sabit sürücüye göre yüzde 30 güç tasarrufu...

Bir sabit sürücüden daha güvenilir ve dayanıklı olan SanDisk Extreme SSD, hareketli herhangi bir parça içermediğinden, şok ve titreşimden etkilenmiyor, veri kaybı riskini minimuma indiriyor. Arızasız çalışma süresinin sabit sürücülerin çok üzerinde olması ise kullanıcılara, dosyalarının uzun süre boyunca korunacağı konusunda güven veriyor. Daha az ısı ve gürültü üreten SanDisk Extreme SSD ayrıca, standart bir sabit sürücüden yüzde 30 daha az güç harcıyor. Bu da, bilgisayarlarının pil ömrünü maksimuma çıkarmak isteyen notebook kullanıcılar için ideal bir çözüm haline geliyor. Kurulumu son derece kolay olan Extreme SSD, yeni bir sistem almak yerine mevcut sisteminin ömrünü uzatmak isteyen BT departmanları için de fiyattan tasarruf sağlıyor. SanDisk Extreme SSD’nin bir bilgisayarın SATA portuna takılması yeterli.

120GB ve 240GB seçenekleriyle global olarak piyasaya sunulan SanDisk Extreme SSD’nin tavsiye edilen perakende fiyatları sırası ile $189,99 ve $399,99 olarak duyuruldu. Ürün Türkiye’de de bugünden itibaren satışa sunuldu.

SanDisk SSD kurumsal ve perakende ürün portföyü...

SanDisk, bugün aynı zamanda, masaüstü ve notebook bilgisayar üreticileri için en yüksek performans ve depolama kapasitesini sunan SanDisk X100 SSD’yi de piyasaya sundu. SanDisk, OEM’in 20 yıldan uzun süredir flaş bellek inovasyonu ve dikey entegrasyonun faydaları ile desteklediği kurumsal ve perakende kanalları için tam bir ürün portföyü sunuyor. OEM ürünleri, fiyat avantajlı performans ve kişiselleştirilmiş form faktörleri için SanDisk U100 KHS’yi, microSSD SATA form faktörüne ihtiyaç duyan OEM’ler için Sandisk iSSD’yi ve en yüksek performans ve depolama kapasitesi için de X100 SSD’yi içeriyor. Tüm modeller, bağımsız ya da çift kanal önbellekleme çözümlerine sahip.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları