18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SanDisk 128 GB SDXC Kartı CES 2012de Tanıttı
12 Ocak 2012 Perşembe 20:25

SanDisk 128 GB SDXC Kartı CES 2012'de Tanıttı

SanDisk, Full HD ve yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraf çekimi için ideal dünyanın en hızlı kartı 128 GB SDXC’yı sunuyor

Flash bellek depolama çözümleri alanında dünya lideri olan SanDisk Corporation (NASDAQ: SNDK), 128 gigabayt (GB) SanDisk Extreme® SDXC UHS-I kartını tanıttı. Kart Full HD2 3D video ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimi ile fotoğraf meraklıları için ideal.

Kullanıcı tarafından oluşturulan video kayıtları artıyor

Gelişmiş dijital DSLR kameralar ve HD kayıt özelliğine sahip video kameralar ile görüntüleme meraklılarına Full HD 1080p video çekme hatta 3D görüntüleme imkânı sunuyor. IDC’ye (Uluslararası Dijital Görüntüleme Çözümleri) göre, dijital kamera ile kullanıcı tarafından oluşturulan videolar ve flaş belleğe sahip video kameralar 2011’de 4 eksabayt iken 2014 yılında yüzde 50 artarak 6,8 eksabayt olacak.

IDC  Araştırma Yöneticisi Chris Chute, "Tüketici tarafından çekilen videoların, kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler arasında başta geldiğini" söyleyerek, "İlk yıl çekilen tüm video kayıtlarının yarıdan fazlası HD olacak ve bu sayı 2014 yılında yaklaşık yüzde 80’e ulaşma eğilimi gösteriyor. Bu eğilim, büyük bir veri akışını hızlı bir şekilde işlerken; elde edilen dosyaları depolamak için yeterli kapasite sunacak bellek kartlarının gerekliliğini de vurguluyor" dedi.

128 GB SanDisk Extreme SDXC UHS-I- kartı, yeni Ultra Yüksek Hız (UHS-I) mimarisine dayalı olup, saatlerce en kaliteli video görüntülerinin çekimini yapabilmek için tasarlandı. Kartın UHS Class’I (hız sınıfı) 1 olup, DSLR kameralarla çekilen kişisel videolardan yüksek kalitede 3D görüntülere kadar ihtiyaç duyulan video kayıtlarını aşıyor.

SanDisk Ürün Pazarlama Yöneticisi Susan Park, "Beş dakikalık-Full HD video görüntüsü bir gigabayt depolama alanının kullanılmasına neden olabilir. SanDisk Extreme SDXC kartımız, CES’te bütün bir gün yaklaşık on saat Full HD 3D video film çekmek için yeterli" dedi.

SanDisk Extreme SDXC UHS-I kartı, görüntüleme meraklılarının profesyoneller gibi çekim yapabilmelerine, sadece yüksek kaliteli videolar konusunda değil; aynı zamanda 30 megabayt’a kadar ulaşabilen yüksek çözünürlükte RAW + JPEG fotoğraf çekmek için gerekli olan kapasiteyi sağlaması konusunda yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Daha hızlı çekim performansı, daha hızlı dosya transferi

SanDisk Extreme SDXC UHS-I kartı, 45 MB/sn okuma ve yazma hızına4', fotoğrafçıların kameralarında çoklu çekim modunu kullanarak seri halde yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekebilmelerini sağlama ve bilgisayara hızlı bir şekilde dosya aktarma özelliklerine sahip.

Kartın peş peşe çekim performansı, fotoğrafçıların ister küçük bir çocuğun ilk adımlarını çekmek için kameranın çevir ve çek modu ile, ister bitiş çizgisine ulaşan liseli bir yıldız atletin görüntüsünü yakalamak için bir DSLR ile, en çok istedikleri fotoğrafları çekmelerine imkân sağlıyor. Kartın dosya aktarımında yüksek hızı, fotoğrafçıların bir saatlik Full HD bir videonun aktarımını beş dakika içerisinde ya da 500 yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafın toplu aktarımını bir dakikadan daha az bir sürede yapabilmelerini sağlıyor.

Extreme SDXC UHS-I kartı, SanDisk kalitesi ile destekleniyor — profesyonel fotoğrafçılar SanDisk’e güveniyor. Kart, tüketicilere her zaman, her yerde fotoğraf çekmek için ihtiyaç duydukları dayanıklılık ve güvenilirliği sağlıyor. Aynı zamanda yanlışlıkla veri kaybını önlemeye yardımcı olmak için dâhili bir koruma düğmesi içeriyor. Daha fazla koruma amacıyla, kazayla silinmiş görüntüleri geri getirebilen RescuePRO® Deluxe veri kurtarma yazılımının ($59,99) bir yıl geçerli, indirilebilir bir sürümü kart ile birlikte geliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları