16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanayi Stratejisi Arayışları Konferansı
24 Aralık 2007 Pazartesi 11:56

Sanayi Stratejisi Arayışları Konferansı

TÜSİAD-Koç Üniversitesi EAF dünyadaki farklı uygulamalar ışığında Türkiye için sanayi stratejisi arayışlarını ele alıyor.

TÜSİAD-Koç Üniversitesi Ekonomik Araştırma Forumu, 25 Aralık 2007 Salı günü (yarın) Ceylan Intercontinental Oteli’nde "Uluslararası Uygulamalar Işığında Türkiye için Sanayi Stratejisi Arayışları" başlıklı bir konferans düzenleyecek. Konferansın açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanayi, Hizmetler ve Tarım Komisyonu Başkanı Dr. Erdal Karamercan ile Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Attila Aşkar tarafından gerçekleştirilecek.

Konferansın ana tema konuşmasını, sanayi politikası alanında dünyanın sayılı iktisatçılarından biri olan Harvard Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Politikası Profesörü Dani Rodrik yapacak. Büyüme stratejisi içinde sanayinin yerinin tartışılacağı panele Dr. Erdal Karamercan başkanlık yapacak. Panele, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Direktörü, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Sanayi Politikaları Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Güven Sak, TÜSİAD Sanayi İşleri Çalışma Grubu Başkanı Agah Uğur ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suut Doğruel konuşmacı olarak katılacak.


Tarih: 25 Aralık 2007, Salı
Yer: Ceylan Intercontinental, Boğaziçi Salonu
Saat: 08:30 – 12:45

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları