17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanat Tarihinde Gençler 2007 Semineri
31 Aralık 2007 Pazartesi 12:02

Sanat Tarihinde Gençler 2007 Semineri

İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Anabilim Dalı’nın düzenlediği Sanat Tarihinde Gençler 2007 Semineri 3 - 5 Ocak 2008 tarihleri arasında, gerçekleştirilecek.

İlki 2001 yılında düzenlenen Sanat Tarihi’nde Gençler Seminerleri dizisi kesintisiz olarak yedi yıldır devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerin sanat ve mimarlık tarihi bölümlerinde ve güzel sanatlar, müzecilik, arkeoloji, restorasyon, vb. ilgili disiplinlerde yüksek lisans ve doktora tez çalışmasını tamamlamış genç araştırmacılara açık olan seminerde, zaman zaman yurt dışındaki üniversitelerden de seçme bildiriler yer alıyor.

Sanat Tarihinde Gençler Seminerleri'nin başlıca amaçları, genç sanat tarihçiler arasında bilgi alışverişini sağlamak, tartışma ortamını geliştirmek ve o yıl içinde gerçekleşen tez birikimini akademik çevreyle paylaşmaktı. 2007 yılında üretilen yüze yakın lisansüstü tez çalışmasından yaklaşık kırk tanesi Sanat Tarihinde Gençler 2007 Semineri’nde bildiri olarak sunulacak ve bu hedeflere doğru yeni adımlar atılmış olacak. Anadolu, Atatürk, Ege, Hacettepe, İstanbul, İstanbul Teknik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Orta Doğu Teknik, Uludağ, Yıldız Teknik üniversitelerinden katılımların olacağı seminerde, Bizans Sanatı’ndan Anadolu Türk Mimarisi’ne, Osmanlı Dönemi kitap ve kumaş sanatlarından kent mimarlığına, müzecilikten restorasyona, çağdaş mimarlık kuramlarına ve modern Türk sanatına kadar çok geniş bir yelpazede makaleler sunulacak.

Sanat Tarihinde Gençler 2007 Semineri, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Arkeoloji ve Sanat Yayınları tarafından desteklenmektir. Arkeoloji ve Sanat Yayınları seminerin bildirilerini Bilim Eşiği serisi içinde yayımlamakta ve sanat tarihi bilimi için önemli bir kaynağı da ilgililerin dikkatine sunmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları