24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsungtan Yeni Monitör
14 Aralık 2011 Çarşamba 15:10

Samsung'tan Yeni Monitör

Samsung Electronics bugün, üstün bağlantı özellikleri ve kullanım rahatlığı sunan yeni Central Station monitörü C23A750X’i tanıttı.

C23A750X bir dizi farklı özelliğe sahip yerleştirme istasyonu (docking station) gibi merkezi monitör çözümleri sunuyor. Otomatik kablosuz bağlantı tespit etme özelliği, verileri on kat daha hızlı aktaran yerleşik USB 3.0, izleme deneyimini optimize eden ergonomik çift dayanak noktalı tasarım bu özelliklerden sadece birkaç tanesi. Central Station C23A750X, HDMI, USB, Ethernet/LAN, RGB ve Audio gibi birden çok bağlantı seçeneğini barındırıyor. Bu bağlantı seçenekleri kullanıcıların tüm cihazlarını bu monitör aracılığıyla en kolay şekilde birbirine bağlamalarına olanak sağlıyor.

Daha az kablo, daha düzenli çalışma ortamı

Monitörle birlikte satılan kablosuz bir güvenlik cihazını dizüstü bilgisayara takmak ve monitörü 1metre uzağa yerleştirmek yoluyla kullanıcılar dizüstü bilgisayar ve monitörlerini otomatik olarak birbirine bağlayabiliyor. Ek bir kablo bağlantısı gerektirmeyen Central Station ile kullanıcılar masalarını temiz ve düzenlitutabiliyor ve aynı zamanda 1080p çözünürlükte Full HD görüntülerin keyfini çıkarıyor. Ayrıca, Central Station’ın çift dayanak noktalı tasarımı kullanıcıların ekranlarını hem yatay hem de dikey şekilde onları rahat ettirecek pozisyonda kullanmalarınaolanak sağlıyor. Kullanıcılar monitörlerini dilerlerse dizüstü bilgisayarları için ikinci bir monitör olarak da kullanabiliyor.

Bir diğer önemli özellik de; monitörün USB Hub’ı. Yerleşik USB 3.0, verilerin USB 2.0’a oranla 10kat daha hızlı aktarılmasını sağlıyor. USB 3.0 aynı zamanda cihazı normal elektrikle şarj olma süresinden iki kat daha hızlı şarj ediyor.

“Otomotik Konfigürasyon” Otomatik Konfigürasyon, çözünürlüğü otomatik olarak optimal düzeye ayarlıyor. Ayrıca, “Otomatik Kapama” özelliği de enerji tüketimini azaltmak için cihazdan sökülen  USB aygıtlarını otomatik olarak algılıyor, ve  enerji tüketimini azaltıyor.

Samsung’un Central Station serisi tanıtıldığı günden bu yana dünya basınında üstün özellikleri ile yankı uyandırdı ve böylece dünya çapında tüketicilerin yoğun ilgisini çekti. New York Times yayınladığı bir makalede; Central Station serisi için “İnsanın aklını başından alıyor!” tabirini kullandı ve “Kablosuz özellikleri adeta sihirli.Dizüstü bilgisayarınızın Central Station’a sinyal göndermesini ve sinyal almasını izlemenin sunduğu rahatlık ve tatmin hissini de yabana atmayın.” diye yazdı.

ABD’nin en popüler BT yayınlarından Laptop, Central Station ile ilgili inceleme yazısına “Müthiş Kablosuz Ekran ve Yerleştirme IstasyonuTek Bir Cihaz İçinde” başlığını attı. Yazıya; “Samsung Central Station’un sunduğu konforu, çeşitliliği ve performansı seviyoruz.” diyerek son verdi. İngiltere’nin en çok takip edilen haber sitelerinden biri olan Trusted Reviews da Samsung’un C23A750X monitörlerine; “Tavsiye Edilen Ödül” etiketini uygun gördü. Bu etiket site tarafından yalnızca en iyi performansa sahip ürünlere veriliyor.Haberde ayrıca Central Station’ın USB 3.0 Hub özelliğine de övgü yağdırıldı: “Etkileyici: Yerleştirme istasyonu ve monitör tek bir cihaz içinde ve üstelik tamamen kablosuz!”.

Samsung Türkiye BT ürünleri satış ve pazarlama müdürü Barış Kestep de yeni montitörle ilgili olarak; “Bu monitör masalarınızdaki diğer cihazları kullanırken sizin konforunuzu en üst seviyeye taşıyacak, çift monitöre ihtiyaç duyan dizüstü bilgisayar kullanıcılarının ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları