18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsungtan ST77 Fotoğraf Makinesi
22 Şubat 2012 Çarşamba 07:58

Samsung'tan ST77 Fotoğraf Makinesi

Samsung’un yeni kompakt dijital fotoğraf makinası Samsung ST77 devrim yaratan tasarımı olağanüstü performansla birleştiriyor

Dijital medya ve yakınsama alanında dünyanın lider teknoloji firmalarından biri olan Samsung Electronics, en yeni kompakt fotoğraf makinası Samsung ST77’yi pazara sundu. Estetik, şık ve modern tasarıma sahip bu yeni model mükemmel görüntü kalitesi sunarken, sahip olduğu bir dizi eğlenceli özellik ile de günlük çekimlerde bile maksimum yaratıcılığı ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. 3 farklı renk seçeneği ve kompakt tasarımı ile dikkat çeken Samsung ST77 zarif metal kasası ile de sofistike ve rafine bir görünüm sağlıyor.

Samsung ST77’de bulunan optik görüntü sabitleme özelliği sayesinde, en tecrübesiz fotoğrafçı bile nerede çekim yaptığı fark etmeksizin, açık, net ve sabit görüntüler elde edebiliyor. Hava kararsa dahi, en mükemmel görüntüleri yakalayabiliyor. Samsung ST77’de bulunan F2.5 25mm geniş açılı parlak lens, üstün ışık yakalama özelliği sayesinde düşük aydınlatmalı yerlerdeki çekimlerde bile mükemmel sonuçlar veriyor bu sayede de karanlıkta dahi net görüntüler elde edilebiliyor. Yine Samsung ST77’de yer alan 5x optik zum ise yakın çekimlerde hiçbir detayın kaybolmamasını garanti ederken 16 megapiksel CCD sensör ise her yerde mükemmel netlikte fotoğrafların çekilmesini mümkün kılıyor.

Samsung ST77’de bulunan 30fps hızında 720p HD Film Kayıt özelliği sonsuza kadar saklanmak istenen anların her ayrıntı ve açıdan çekilmesi için video ve fotoğraf çekimlerini de mükemmelleştiren özelliklerden bir tanesi.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy, yeni model ile ilgili olarak, “ST77 tüketicilere daima her yere taşınması kolay, kompakt, stil sahibi tasarımından dolayı gururla taşınabilecek, en üstün özellikleri sunmaya odaklanıyor. Yeni metalik tasarımlar ve renklerimizle bu çizgiyi sürdürüyoruz. Üstün görüntü kalitesini, modern estetik unsurlar ve OIS (optik görüntü sabitleyici) ile Canlı Panoramik Çekim gibi özelliklerle birleştiriyor ve mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlıyoruz” dedi.

Herkesi fotoğraf karesine sığdıran Live Panorama özelliği!

Samsung ST77’de yer alan Live Panorama (Canlı Panorama) özelliği ile kullanıcılar daha çok hareketi yakalayabiliyor, hiç bir detayı kaçırmadan geniş panoramik çekimler yapabiliyor ve yüksek bir dağın tepesini ya da geniş arkadaş gruplarını tek bir kareye sığdırabiliyor. Bu fonksiyon deklanşöre hafifçe basılı tutarak ve fotoğraf makinesini çekilmek istenen görüntüyü kapsayacak şekilde gezdirerek çalışıyor. Kullanıcılar makinelerinin LCD ekranından çektikleri karenin tamamını ön izleme yoluyla inceleyebiliyor.

Mümkün olan en iyi fotoğraf için Smart Auto (Akıllı Otomatik) özelliği

Smart Auto 2.0, kullanıcılara daima en iyi sonucu verebilmek için en uygun çekim modunu tanımlıyor ve otomatik olarak seçiyor. Havai fişek gösterisi, loş ışıklı bir parti gibi birçok değişik ortamı tanıma teknolojisi sayesinde, Smart Auto 2.0 çekim şartlarını belirliyor ve mükemmel sonuçları elde etmek için otomatik olarak gerekli ayarları yapıyor.

Yaşamı daha eğlenceli hale getirecek özellikler

Bir portreyi eski film tarzına dönüştürmek ya da bir arkadaşınızın yüzünü bir billboard’a yerleştirmek ister miydiniz? Sihirli Çerçeve özelliği ile poster benzeri görüntüler yaratmak mümkün. Kullanıcının tek yapması gereken, Duvar Sanatı, Dolunay, Dergi ya da Tatil gibi arka fon şablonlarından birini seçmesi. Bu sayede kullanıcı, fotoğraf makinesinin objektifini çekeceği kişiye doğrultuyor, ekranda beliren şablona yerleştiriyor ve eğlence başlıyor.

Resim içinde Resim özelliği, kullanıcıların bir görüntünün içine başka bir görüntü yerleştirmesini mümkün kılıyor. Tek bir arka zemin çekimi yaptıktan sonra, kullanıcı silmek istediği kısmı silebiliyor ve ikinci çektiği görüntüyü kalan karenin içine yerleştirebiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı dilerse bir tabak resminin içine arkadaşının yüzünün fotoğrafını yerleştirebiliyor ya da kendi yüzünü Rushmore Dağı’ndaki yüzlerden birinin yerine koyabiliyor!

Kullanıcılar ayrıca, Komik Yüz özelliği ile de resimlerini çektikleri arkadaşlarının ya da aile üyelerinin yüzlerini gerebiliyor, eğebiliyor, başlarını ya da burunlarını büyütebiliyor ve komik hale getirebiliyor. Tek yapılması gereken 5-yön düğmesine basmak. Fotoğraf makinesi hareket ettirildiğinde de Yüz İzleme özelliği kaydedilmesi istenen komik yüzleri saklıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları