24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsungtan Akıllı Fotoğraf Makinası
23 Ocak 2012 Pazartesi 15:44

Samsung'tan Akıllı Fotoğraf Makinası

Samsung Akıllı fotoğraf makinası ve video kamera serisi, üst düzey resim kalitesi ve üst düzey Wi-Fi bağlantılarının optimum birleşimi daha basit, daha akıllı ve anında paylaşılabilen çekimler sunuyor.

Dijital medya ve dijital yakınsama teknolojileri konusunda dünya lideri olan Samsung Electronics, bugüne kadar sektördeki en iyi bağlanabilme özelliklerine sahip fotoğraf makinası serisi Akıllı fotoğraf makinalarının 2012 lansmanını yaparak sektördeki teknoloji liderliğini sürdürüyor. Samsung’un Wi-Fi’yı destekleyen teknolojisi ve özellikleri, bir yandan her seviyedeki fotoğrafçıların fotoğraf deneyimlerini daha basit, daha akıllı ve daha kolay paylaşılabilir bir hale getirirken, diğer yandan da görüş rahatlığı sağlıyor.

Dünya genelinde tahmin edilen 2,5 milyar dijital fotoğraf makinası sahibinin çevrimiçi olarak veya sosyal medya ile fotoğraf paylaştıkları ve 150'den fazla ülkede 500 binden fazla Wi-Fi bağlantı noktası bulunduğu göz önüne alınırsa Wi-Fi özelliğinin sunduğu faydaların her zamankinden daha da önemli bir boyuta ulaştığı görülüyor. Samsung’un Wi-Fi özellikli geniş Akıllı fotoğraf makinası serisi yediden yetmişe tüm kullanıcıların her zaman ve her yerde kablosuz dünyanın avantajlarından yararlanabilmesini sağlıyor.

Dijital görüntüleme sektörünün öncü yenilik lideri Samsung Electronics, entegre Wi-Fi teknolojisi konusundaki giderek artan tüketici talebine cevap veriyor. Samsung'un üstün resim yakalama özelliklerine sahip teknoloji öncüsü Akıllı Fotoğraf Makinası serisi fotoğraf deneyiminin basit ve kesintisiz bağlanılabilirliğin sadece bir tuş uzaklığında olması için tasarlandı.

SH100'ün ulaştığı başarının ardından Samsung'un kablosuz Akıllı fotoğraf makinası serisine tümü Wi-Fi özellikli olmak üzere tam beş yeni fotoğraf makinası ve video kamera eklendi. Bunlar arasında en çok dikkati çeken ise, premium Wi-Fi teknolojisinin örneği 21x zoom özelliğine sahip ve dünya standartlarında bir seyahat fotoğraf makinası olan Samsung WB850F’dır. WB850F, çiçeği burnunda fotoğrafçılara gezilerindeki en güzel anıların fotoğraflarını doğrudan Facebook, Picasa veya Photobucket'e yükleme olanağını sağlarken; aile ve arkadaşlarının da yeni maceralarını sosyal medya sayesinde gerçek zamanlı olarak izlemesine olanak sağlıyor.

Samsung’un yeni çift ekranlı modeli 2View Samsung DV300F ise ön tarafında bulunan 1,5 inçlik LCD ekranı ile kendi resminizi çekmek için ideal fotoğraf makinesi. Samsung DV300F ile nerede olursanız olun, Wi-Fi bağlantısı ile fotoğraflarınızı istediğiniz zaman Facebook veya YouTube'a yükleyebilirsiniz.

Akıllı fotoğraf makinası serisinin diğer bir üyesi Samsung ST200F modeli ise ince ve şık tasarımı ile göz dolduruyor. Samsung ST200F aynı zamanda Otomatik Yedekleme özelliği sayesinde tüm resimlerin tek bir tıklama ile kablosuz olarak bilgisayara ya da ücretsiz olarak kullanabileceğiniz depolama alanlarından AllShare Play ya da Microsoft SkyDrive üzerine kayıt etmenizi sağlıyor.

Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Dijital Görüntüleme Bölümü Müdürü Sayın Myoung Sup Han şunları söyledi: “En yeni Akıllı fotoğraf makinalarımızın sahip olduğu hareket halindeyken fotoğrafları anında paylaşma, güvenli olarak kaydetme ve otomatik olarak yedekleme özellikleri bütün fotoğrafçılar için bu seriyi vazgeçilmez kılan özelliklerdir. 2012 serimizde bu Wi-Fi özelliğinin sunulması Samsung'un müşterilerimize beceri düzeyleri ne olursa olsun daha basit, daha akıllı ve daha eğlenceli bir fotoğraf makinası deneyimi sunma kararlılığını sergilemektedir. Müşterilerimize tümüyle yeni fotoğrafçılık olanakları sağlayacak yenilikçi ürünleri oluşturmaya ve hizmete sunmaya devam edeceğiz.”

Otomatik Yedekleme ile Tıklayın ve Devam Edin
Samsung’un Wi-Fi özelliği kullanıcılara bütün bir gün fotoğraf çektikten sonra, bu fotoğrafları daha kapıdan girerken anında evdeki PC'lerine otomatik olarak aktarma ve yedekleme olanağını sağlar. Bir defa çekin ve sonsuza dek saklayın! Özelleştirilebilen yedekleme seçenekleri ile yalnızca istediğiniz resimleri paylaşıp yedeklersiniz; böylece fotoğrafların evde güvende olduğunu bilmenin gönül rahatlığını yaşarsınız.

Önemli anları büyük (ve küçük) ekranda paylaşın
Kolay kullanılan Samsung Telefon bağlantısı ile fotoğrafları bütün evde ve taşınabilir cihazlarda paylaşmak ve kaydetmek adeta bir çocuk oyuncağıdır. İster doğrudan Samsung Akıllı telefona, isterseniz tablet veya internet uyumlu TV'ye aktarabilirsiniz. Ayrıca, TV Bağlantısı özelliği ile evinizdeki cihazların ve elektronik ekipmanların oluşturduğu ev ağınıza anında kolayca bağlanabilirsiniz.

Fotoğrafları anında paylaşma
Kullanıcı sadece bir dokunuşla, Akıllı fotoğraf makinasındaki seçilen fotoğraf ve videoları her zaman ve her yerden kablosuz olarak gönderebilir, özel anlarını anında sosyal ağ sitelerinde paylaşabilir ve çevrimiçi albümler hazırlayabilir. Ayrıca, daha sonra indirmek üzere özel AllShare depolama alanlarından da yararlanabilir. Bu en yeni kablosuz özellikler Samsung’un akıllı fotoğraf makinalarının anında ve sınırsızca paylaşılan yeni bir yaratıcı hikayeler dünyası oluşturduğunu gösteriyor. Anlık çekimlerinizi Twitter'a yükleyin veya yolculuk fotoğraflarınızı Facebook üzerinden sevdiklerinizle paylaşın; bütün bunları tek bir düğmeye dokunarak yapın ve nerede olursanız olun, tüm dünyayla paylaşın.

Bütün kontrol parmağınızın ucunda
Yenilikçi Mobil Vizör ile Akıllı telefonunuzu kullanarak fotoğraf makinası ayarlarınızı yapabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Ayarları mobil cihazınız üzerinden yaparak fotoğrafın içine girebilir veya uzak mesafeden en iyi pozları yakalayabilirsiniz.

Kişisel paylaşım için kolay E-posta
Wi-Fi sayesinde fotoğrafları doğrudan Akıllı fotoğraf makinanızdan sevdiklerinize ve ailenize son derece kolaylıkla gönderebilirsiniz. Ekran klavyesini kullanarak resimlere eşlik edecek kişisel mesajlar yazabilir ve böylece özel hatıralara kişisel bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Hatıralarınızı Cloud ile güvenle saklayın
İster evde olun, ister arkadaşlarınızla birlikte; Otomatik Yedekleme ve sanal Cloud depolaması size sürekli fotoğraf çekebilme özgürlüğünü sunar. Belleğinizin ve Wi-Fi güvenliğinizin emin ellerde olduğunu bilirsiniz. Yalnızca fotoğraflarınızı tüm dünya ile paylaşabilmekle kalmazsınız, aynı zamanda Allshare Play ve Microsoft SkyDrive gibi hizmetler üzerinden kullanacağınız Cloud depolaması size hem ücretsiz depolama alanı sağlar, hem de fotoğraf makinasının kaybolması veya hasar görmesi durumunda resimlerinizin güvende olacağını bilmenin iç huzurunu verir. Tek yapmanız gereken, Cloud servisinden kişisel bir sunucuya erişip resimleri aktarmak, indirmek veya yedeklemektir; bunu isterseniz evinizin konforlu ortamında PC'den de yapabilirsiniz. TV bağlantısı özelliği sayesinde tek bir düğme ile resimleri büyük boyutlu olarak TV ekranında arayabilir veya izleyebilirsiniz.

Wi-Fi cihazlarına doğrudan ve kolay bağlantı
Resimleri çabuk ve kolay bir şekilde paylaşmak ve görüntülemek için fotoğraf makinanızı Wi-Fi destekli dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve Wi-Fi bulunan tabletler gibi cihazlara kolayca bağlayabilirsiniz. İster resimleri dizüstü bilgisayarda daha büyük ekranda görmek, ister dijital bir resim çerçevesi olarak kullanmak üzere bir tablete aktarmak için olsun, Wi-Fi özelliği tıpkı Bluetooth gibi kolay kullanılır, ancak sahip olduğu yüksek hızı ve daha iyi bağlantı kalitesi ile daha üstün bir deneyim sunar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları